Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Plastová střecha nebo skleník: Podívejte se na návrhy na opravu katedrály Notre-Dame

První návrhy na opravu jsou na světě.
Zdroj: Designérská studia
+ Dalších 33 fotografií
Přestavba chrámu
V souvislosti s tragickým požárem, který částečně zničil Paříži milovanou katedrálu Notre-Dame, začala francouzská vláda přemýšlet, jak dát světoznámou památku opět dohromady. Francouzský premiér Édouard Philippe nedávno řekl, že vláda vypíše konkurz pro architekty, kteří mohou předkládat své návrhy na přestavbu katedrály. Momentálně jich je už pár na světě.

Architekti z celého světa, kteří mají v hlavách plno zajímavých konceptů, jak opravit střechu a kultovní štíhlou věž, předložili své první návrhy. Pozitivní na tom je, že se Francie nechce držet striktně starých tradic a nechává v návrzích moderním architektům volnou ruku.

Francie se tedy nebrání, co se týká rekonstrukce střechy a věže, inovacím. Pro každé architektonické studio je práce na tak slavné památce čest, proto o návrhy z celého světa nemá Francie nouze.

Podívejte se do galerie na navrhované designy nové střechy a věže katedrály Notre-Dame architektonických firem a designérských studií z celého světa.

Legendární chrám Matky boží přišel při požáru v polovině dubna o dvě třetiny střechy a zřítila se jeho prostřední věž. Zasažena byla i jedna z hranatých věží katedrály.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy