Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Plastiky v soutěži krásy: Prezidentka Miss Czech Republic prozradila, jak to chodí v modelingu

+ Dalších 11 fotografií

Není tomu tak dávno, co byly plastiky ve světě modelingu zcela vyloučené, dnes je vše jinak. Požadavky na dívky se postupem doby mění, a i když nadále platí, že přirozenost je jedním z nejoceňovanějších atributů, estetické zákroky už dávno nejsou překážkou. To v rozhovoru pro eXtra.cz potvrdila i prezidentka nejprestižnější české soutěže krásy Taťána Makarenko. 

Míry 90-60-90, výška minimálně 170 cm a přirozenost. Stereotypy, které má většina společnosti spjaté se světem modelingu, přitom dávno neplatí. Nároky na dívky se mění. Na přehlídkových molech se dnes procházejí i dívky s konfekční velikostí XL či větší a vítána jsou i další specifika, která byla pár let zpět nemyslitelná.

Jak je to ale s plastikami? "Víme ze zákulisí, že i tenkrát, kdy to bylo zakázané, tak tam stejně plastiky byly. Jak na 100 % poznáte, že má dívka udělaný nos? To nepoznáte, když to na ni nikdo nepráskne. Když si nechá udělat malá prsa, taky to nepoznáte," rozpovídala se Taťána Makarenko v rozhovoru pro eXtra.cz.

Plastiky v soutěži krásy: Překážka, nebo benefit?

Nadále sice platí, že přirozenost je více než důležitá, ale estetické zákroky u modelek dnes nejsou žádnou překážkou. Dvojnásobně však platí heslo "Méně je více".

"Za mě to není nic, co by nebylo možné a něco, co by se neslučovalo s pravidly. Dnes je to věc, která je součástí moderní doby. Spousta žen, i těch, které se nechtějí přihlásit do Miss, podstupuje estetické úpravy, aby se ony samy cítily dobře. Tak je tomu i v soutěži krásy," říká prezidentka nejprestižnější české soutěže krásy Miss Czech Republic. Rozhovor nám poskytla na soustředění současného ročníku Miss, které proběhlo ve Spojených arabských emirátech. Malou zákulisní ukázku jsme vám představili na našich sociálních sítích.

Podobně to platí i u tetování. Menší malůvka, která se dá případně zakrýt make-upem, vám dnes dveře do světa modelingu taktéž nezavře, s většími tetováními už ale nastává problém. Celý rozhovor si můžete přehrát v náhledovém videu. I některé z letošních finalistek se pyšní umělým poprsím, ale na dívkách skutečnost poznáte jen těžko. Podívejte se v galerii na všech 11 finalistek: Tipnete správně, které dvě z dívek jsou vylepšené plastikou?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy