Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Plastika prsou dokáže zázraky skoro na počkání

Zdroj: Shutterstock
Také jste mezi těmi, kteří odsuzují plastické a estetické zákroky? Nebo nad úpravou poprsí dokonce uvažujete, ale rozporuplné názory vás od ní odrazují? Přinášíme vám několik faktů, které vás o pozitivní stránce tohoto zákroku přesvědčí.

Zahoďte předsudky

Možná to netušíte, ale operace prsou se neřeší jen ve spojitosti s jejich zvětšováním. Časté jsou i případy se zmenšováním nebo modelací prsou. Větší poprsí pak dokonce může zapříčinit přetrvávající bolesti zad nebo jiné zdravotní problémy, které mohou být pádným důvodem k tomu podstoupit úpravy poprsí Další variantou zákroku je modelace poprsí. Ta zahrnuje například plastickou úpravu při deformaci poprsí, která bývá následkem vážného zranění či onemocnění.

Na plastiku až po konzultaci

V praxi to rozhodně nefunguje tak, že si zaplatíte zákrok a ihned jdete na sál. Celému procesu samozřejmě předchází konzultace a důkladné předoperační vyšetření odborníkem, který potřebuje znát váš aktuální zdravotní stav, aby nic nezanedbal. V případě, že by zákrok nemohl z nějaké příčiny provést, vám pak doporučí alternativní možnosti. Není proto důvod obávat se, že se během zákroku může něco nenávratně pokazit nebo že by se z vaší strany jednalo o unáhlené rozhodnutí.

Zákrok je rychlý

Veškeré postupy a procesy se v medicíně zrychlují či dokonce automatizují a jinak tomu není ani v oboru plastické chirurgie. Málokdo to ví, ovšem plastická operace prsou patří mezi poměrně rychlé zákroky. V praxi to probíhá tak, že po již zmíněné konzultaci s odborníkem se domluvíte na termínu zákroku. Samotný zákrok pak trvá zhruba 1-3 hodiny, vždy ale záleží na typu operace.

Rekonvalescence je krátká, pokud ji nepodceníte

Pokud vše probíhá podle plánu, den poté už vás pustí domů a vám začne doba rekonvalescence. Délka doby hojení závisí hlavně na prvním týdnu rekonvalescence, kdy byste měli opravdu jen odpočívat. Klidný režim ale dodržujte i v dalších týdnech. Po měsíci od zákroku už se většinou můžete vrátit do zaběhnutého režimu a třeba začít i sportovat.

Odborníkům na plastické a estetické operace se můžete svěřit kdykoliv jen chcete, ať už řešíte komplexy se svým tělem, zranění po nehodě či deformaci určitých partií po nemoci. Plastické kliniky dnes už dokonce nabízí i služby čistě pro muže, a ti je překvapivě také hojně využívají. Mezi ty nejčastější patří liposukce, zmenšování prsou, zvětšení penisu, ale i plastika a vylepšení různých částí obličeje. Je jen na vás, jakou cestu ke ztracenému sebevědomí zvolíte.

Související články

Další články