Zařizování obýváku je zapotřebí věnovat velkou pozornost, protože v něm trávíme jednoznačně nejvíc času a navíc do něj vodíme návštěvy. Nezáleží na tom, jaký přesně preferujete styl. Dobrého výsledku může dosáhnout každý. Chce to jen trochu času, tvůrčího nadšení a snahy.

Obývák může být jak elegantní, tak moderní či zastaralý. A také tmavý či světlejší. Záleží hlavně na tom, abyste se v něm cítili dobře. Spousta lidí preferuje v obýváku krb. Na fotografiích můžeme vidět nádherný krb, starožitný vintage nábytek, výrazný červený koberec a celkový dojem podtrhují elegantní svítidla.

Doménou obýváků jsou také knihovny. Spousta knih dodává dojem domáckého prostředí. Na fotografiích vidíte, jak je obývák vkusně zařízen. Knížky, obrazy a dřevěné rámy, které kontrastují s bílým stropem a stěnami. Někdy nezáleží na tom, jaké barvy v obýváku máte, ale jak je řešený.

Máte rádi temnou, dramatickou atmosféru? Zvolte takové barvy, aby tomu odpovídaly. Tmavá sedačka uprostřed, za ní knihovna, obývák vypadá tak trochu jako pracovna, ale zároveň je velmi útulný. Můžete v něm odpočívat a zároveň i pracovat.

Pokud obývák řešíte symetricky, místnost má bez debat svoje nezaměnitelné kouzlo. Dvě velké knihovny, dvě pohodlné pohovky, hlavně hodně prostoru a na doladění konferenční stolek. I návštěvy se u vás budou cítit jako doma a nebude se jim chtít odejít.

V obýváku je velmi důležité, jaký máte lustr. A čím je originálnější, tím je lepší. Pokud obývák vyzdobíte dekoracemi v podobě miniaturního nábytku, budete se cítit jako králové. Trávit tak v něm můžete celé dny. Nechte se inspirovat obýváky v galerii.