Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Plánujete dovolenou v zahraničí? Těmto PĚTI ZEMÍM se vyhněte obloukem!

+ Další 2 fotografie
nebezpečí
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky pravidelně aktualizuje seznam zemí, do kterých se rozhodně nevyplatí jezdit. Kolikrát se i z dovolenkového ráje stane místo, kterému by se měl každý turista vyhnout obloukem. Pokud si tedy už nyní vybíráte dovolenou, na tyto země raději ani nepomýšlejte!

Ať už je cestovatel spíš plážový povaleč, nebo dobrodruh, jsou země, kterým by se měl zdaleka vyhnout. U některých z nich je samozřejmě jasné, že jejich návštěva není úplně dobrý nápad, jiné ale naopak překvapí tím, jaká nebezpečenství tam číhají. Do těchto zemí na dovolenou rozhodně nejezděte!

Brazílie

Krásná země s nádherným hlavním městem má spoustu turistických lákadel, nicméně ani ta nevynahradí hrozbu nemocí, které si odtamtud můžete přivézt. Obzvláště neočkovaný člověk se tam může pouhým bodnutím komára nakazit žlutou zimnicí. Dále se v zemi šíří tropická nemoc dengue, proti které neexistuje vakcína a lze ji diagnostikovat jen pomocí několika typů mikrobiologických laboratorních tes­tů.

Egypt

Ani do země pyramid a sfing není dobrý nápad jezdit. Ačkoliv lidem, kteří přetrvávají zásadně v prostorách hotelu, zřejmě nic nehrozí, cestovatelům bohužel ano. V celém Egyptě je kvůli útokům a nepokojům třeba dbát zvýšené opatrnosti, respektovat pokyny egyptských bezpečnostních složek a zcela se vyhýbat jakýmkoliv veřejným shromážděním, případně demonstracím.

Filipíny

Krásná země skrývá nebezpečí ve formě místních zločinců, kteří unášejí cizince. Vzhledem ke konfliktu mezi filipínskými vládními jednotkami a kriminální islamistickou teroristickou skupinou Abu Sayyaf, MZV ČR návštěvu země nedoporučuje. Nejen že hrozí, že budete uneseni, ale ještě vedle vás může kdykoliv dopadnout bomba.

Madagaskar

Madagaskar se stal oblíbenou destinací dobrodruhů poté, co se stal hitem stejnojmenný animovaný snímek. V posledním období je na území však zaznamenán plicní i dýmějový mor, který se šíří celým ostrovem. Obzvláště plicní forma je velmi nebezpečná, probíhá jako těžký zápal plic s velmi vysokou úmrtností. Působí velice rychle a může být smrtelná do 24 hodin.

Velká Británie

Dokonce ani dříve zcela poklidná země dnes není bezpečná. Množí se zde útoky bodnými a sečnými zbraněmi ze stran mládeže. Navíc kvůli brexitu probíhají nepokoje a demonstrace, kterých by se žádný turista nechtěl stát součástí.

Mohlo by vás zajímat

Další články