Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Plamínek naděje pro návrat kouření do hospod: Zasadí se o to 86 poslanců v čele s Bendou

Kouření se možná vrátí do hospod.
Zdroj: Profimedia
Pár měsíců po zavedení zákazu kouření v restauracích svitla naděje, že budeme moct opět kouřit nejenom pod širým nebem. 86 poslanců z různých stran předložilo návrh, který by opět povolil v podnicích zavést kuřárny. U barů, kde se nevaří, by si o kouření rozhodli sami majitelé.

Návrh představili poslanci Marek Benda (ODS), Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Patrik Nachter (ANO). Úplný zákaz kouření, který je na západ od českých hranic běžný, u nás platí od loňského května. Nyní by ho mohla Poslanecká sněmovna o něco zmírnit.

„Nesnažíme se napravit všechno, ale to, co si myslíme, že je největší chybou a problémem, a to jsou tři body. Prvním bodem je, že povolíme zřízení zvláštních kuřáren v restauračních zařízeních, ve sportovištích a v kulturních zařízeních,“ vysvětlil Benda s tím, že by kuřárny neměly obsluhu a tvořily by maximálně 30 procent celkové plochy podniku.

Pokud návrh na úpravu zákona projde, majitelé barů, kde se nepodává jídlo, by si mohli sami rozhodnout, zda se u nich kouřit bude, nebo nebude. Poslanci se snaží zrušit i odpovědnost obsluhy za nalití alkoholu dospělému člověku, který se pak dopustí činnosti, při níž někoho ohrozí.

Zdá se, že zdravý rozum se pomalu, ale jistě vrací!

Související články

Další články