Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Plamínek naděje pro návrat kouření do hospod: Zasadí se o to 86 poslanců v čele s Bendou

Kouření se možná vrátí do hospod.
Pár měsíců po zavedení zákazu kouření v restauracích svitla naděje, že budeme moct opět kouřit nejenom pod širým nebem. 86 poslanců z různých stran předložilo návrh, který by opět povolil v podnicích zavést kuřárny. U barů, kde se nevaří, by si o kouření rozhodli sami majitelé.

Návrh představili poslanci Marek Benda (ODS), Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Patrik Nachter (ANO). Úplný zákaz kouření, který je na západ od českých hranic běžný, u nás platí od loňského května. Nyní by ho mohla Poslanecká sněmovna o něco zmírnit.

„Nesnažíme se napravit všechno, ale to, co si myslíme, že je největší chybou a problémem, a to jsou tři body. Prvním bodem je, že povolíme zřízení zvláštních kuřáren v restauračních zařízeních, ve sportovištích a v kulturních zařízeních,“ vysvětlil Benda s tím, že by kuřárny neměly obsluhu a tvořily by maximálně 30 procent celkové plochy podniku.

Pokud návrh na úpravu zákona projde, majitelé barů, kde se nepodává jídlo, by si mohli sami rozhodnout, zda se u nich kouřit bude, nebo nebude. Poslanci se snaží zrušit i odpovědnost obsluhy za nalití alkoholu dospělému člověku, který se pak dopustí činnosti, při níž někoho ohrozí.

Zdá se, že zdravý rozum se pomalu, ale jistě vrací!

Mohlo by vás zajímat

Další články