Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Plameny zachvátily horskou oblast v Krkonoších: Museli pomáhat místní s rolbou

Plameny zachvátily horskou oblast v Krkonoších: Museli pomáhat místní s rolbou
Zdroj: HZS Královéhradecký kraj
Požár
V noci na pondělí museli hasiči bojovat s plameny v těžko přístupném horském terénu. Nedaleko krkonošské sjezdovky Javor hořela chata, kterou se už bohužel nepodařilo zachránit.

V neděli v půl sedmé večer přijali hasiči hlášení o požáru. Oheň zachvátil rekreační objekt v Krkonoších. Na místo přispěchali hasiči, ale jejich práci komplikovaly horské podmínky. Chalupa totiž nebyla pro těžkou zásahovou techniku přístupná.

Hasičům tedy pomáhala Horská služba, místní lidé s rolbou, ale i provozovatel vleku Javor. Ten umožnil napojení na zasněžovací systém a k hašení byla použita voda na výrobu technického sněhu.

"Celý zásah byl komplikovaný, ať už kvůli čerstvě napadanému sněhu, těžko přístupnému terénu, ale i kvůli silnému větru, který podpořil rozšíření požáru na celý objekt," uvedla tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

"V průběhu noci došlo kolem druhé hodiny ranní k redukci zasahujících jednotek, na místě zůstala už jen dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Část objektu se musela nechat kontrolovaně dohořet, proto zatím nebyla ohlášena likvidace události," dodala.

V průběhu dnešního dne bude na místě pracovat vyšetřovatel hasičů, který provede ohledání požářiště a upřesní rozsah škod. Proč požár vznikl, se stále vyšetřuje. Podívejte se do fotogalerie, s čím hasiči museli bojovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy