Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Plakala celá síň: Na pohřbu veslaře Plocka nikdo nezadržel slzy!

Škoda mladého života.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
V pondělí se konalo poslední rozloučení s juniorským mistrem světa ve skifu Michalem Plockem (†22). Ten spáchal sebevraždu a jeho čin otřásl nejen celým českým sportovním světem, ale hlavně jeho rodinou. Řeč pronesená jeho strýcem na pohřbu byla opravdu dojemná a nikdo v síni neudržel emoce.

V úvodu podle informací Blesku zazněla píseň llusion od kapely VNV National, obřad vyvrcholil známým songem We Are The Champions od skupiny Queen.

„Miško, Michale, Plocíno, máš nás tu všechny. Jsme tu s tebou a ty nám budeš teď vyprávět,“ řekl ve smuteční řeči jeho strýc.

Dále se sálem nesly myšlenky samotného Michala, který si vzal život. „Vzpomínám na řeku. Což se tak na ní prohánět s větrem v zádech. Mám vnitřní sílu, dokážu to. Být mezi nejlepšími. Vždyť mám oporu v milované rodině. A už jsem v cíli. Na prsou visí zlatá medaile. Ale co to, síly mě opouštějí, řeka Morava se ztrácí, jsem sám. Věřte mně, měl jsem vás rád.“

Michalova rodina, fanoušci i kolegové jsou zdrcení. Jeho trenér Šurý věřil, že mladík má velkou šanci získat olympijské zlato. Místo toho se Michal Plocek uzavíral stále více do sebe a o svých problémech s nikým nemluvil.

Nakonec už sám nemohl čelit tomu, co ho ubíjelo, a zvolil to nejsmutnější možné řešení.

Související články

Další články