Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Plaga nekončí! Zato čas Blatného vypršel, kdo ho nahradí

Plaga nekončí! Zato čas Blatného vypršel, kdo ho nahradí
Zdroj: Profimedia
vláda
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nebude odvolán ze své funkce, jak média spekulovala. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Podle ní se žádné personální změny na ministerstvu nechystají. Plagy se v úterý zastali rektoři i další zástupci vysokých škol a řada neziskových a profesních organizací ve školství. Ocenili ho jako dobrého ministra a upozornili, že jeho výměna by v současné krizi byla nezodpovědná.

"Mohu potvrdit, že žádné personální změny na ministerstvu školství se nechystají," uvedla mluvčí na dotaz ČTK. Plaga podle ní nadále zůstane ministrem.

CNN Prima News a server iDNES.cz v úterý informovali o tom, že premiér Andrej Babiš dnes zřejmě odvolá Plagu a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Ministr zdravotnictví

"V 11:30 proběhne na Pražském hradě jmenovací akt," uvedl Ovčáček. Podrobnosti však neuvedl. Podle spekulací médií ve funkci skončí Blatný, kterého má nahradit ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Blatný vystoupí na tiskové konferenci v 10:30.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy