Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Plačková se brodí v temných vodách: Její obhájce má ještě horší problém, než se předpokládalo

Zdroj: Profimedia, se souhlasem Z. Plačkové, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Plánování vraždy

Slovenský prokurátor podal obžalobu na pět osob včetně kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera (58) v případu přípravy nedokonaných vražd prokurátorů i právníka, z nichž dva se mezitím stali čelnými představiteli slovenské prokuratury. S odvoláním na vyjádření generální prokuratury to dnes napsal portál Aktuality.sk. Kočner si v současnosti odpykává dlouholetý trest vězení za padělání směnek. A právě Kočnerův obhájce dělá v současnosti obhájce i slovenské influencerce Zuzaně Plačkové (30), která byla spolu s dalšími lidmi obviněna z drogové trestné činnosti.

V pondělí ráno si pro slovenskou influencerku Zuzanu Plačkovou i jejího partnera přišli policisté a podle slovenských médií je obvinili z drogové trestné činnosti a ze členství ve zločinecké skupině. Influencerku Plačkovou navíc v tomto případě zastupuje advokát, který je spjat s nechvalně proslulým podnikatelem Marianem Kočnerem, jak informoval slovenský portál Topky.

Zuzanu Plačkovou a manžela zastupuje advokát, který je spjat s odsouzeným podnikatelem Marianem Kočnerem. Kočner je jedna z hlavních postav v kauze zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Protože po Kočnerových podezřelých podnikatelských aktivitách Kuciak šel, začal mu podnikatel vyhrožovat. Nakonec byl u soudu obviněn z objednání vraždy mladého novináře.

Kočner má zaděláno na další malér

Obžalovaní Kočner a Alena Zsuzsová podle prokuratury v minulosti připravovali vraždu někdejšího prokurátora speciální prokuratury a nynějšího generálního prokurátora Maroše Žilinky, dále advokáta, exministra vnitra a spravedlnosti, nynějšího šéfa elitní složky prokuratury Daniela Lipšice a tehdejšího náměstka generálního prokurátora Petera Šufliarského.

Spolu s Kočnerem čelí v případu obžalobě také jeho známá Alena Zsuzsová.Tuto dvojici soud první instance loni zprostil obžaloby v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, tento verdikt ale letos v červnu nejvyšší soud zrušil. Zsuzsová byla loni zatím nepravomocně uznána vinnou ze zprostředkování jiné vraždy.

Žilinka dříve podle dostupných informací nařídil stíhání Kočnera v kauze daňových podvodů. S Lipšicem byl zase Kočner dlouhodobě ve sporu. Kočner si podle uniklé komunikace stěžoval také na Šufliarského, který předloni rezignoval na funkci ve vedení prokuratury, když vyšly najevo jeho dřívější kontakty s Kočnerem.

Související články

Další články