Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Plačková dopadla jako Clooney: Z miniprasátka má doma macatého vepře

Prase Plačkové už nepřipomíná roztomilého chlupáčka.
Zdroj: foto Zuzana Plačková / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
prase

Není to tak dlouho, co si slovenská influencerka Zuzana Plačková (30) s manželem Reném pořídili miniprasátko Tinky. To už ale žádné roztomilé zvířátko nepřipomíná, naopak je to pořádný vepř, který nepřestává růst. Hollywoodský herec George Clooney (60) si před lety také pořídil prasátko, avšak netušil, že nešlo o miniprase, ale o dost větší druh, z Maxíka se stal rázem 150kilový Max, přesto ho miloval jako člena rodiny a dokonce mu ve svém sídle vymezil královský chlívek.

Zuzana Plačková se před pár týdny pochlubila radostnou informací, že čeká s manželem Reném Strauzsem svého prvního potomka. Pohlaví miminka zatím světu neprozradila, avšak si těhotenství řádně užívá. A to po boku nejen svých blízkých, ale také domácích mazlíčků.

Tinky je pořádný vepřík

"Milující manžel, vysněné miminko v bříšku, naše prasátko Tinky a teď už i toho nejkrásněšího pejska Diora. Už nic víc opravdu nepotřebuji, jsem víc než šťastná," svěřila se Plačková ke snímku, na kterém její fanoušky velmi zaujalo právě prasátko Tinky, které už dávno nepřipomíná roztomilého mazlíčka, pořízeného před pár měsíci.

"Není to prasátko už nějaké velké?" uvádí sledující, kteří miniprase sledují i u manžela Zuzany Reného. "Tinky bude za chvíli větší než ty," píší s úsměvem. "Jste si jistí, že jste si opravdu pořídili miniprasátko? Je to pořádnej macek," uvádí další.

Miniprasátek je hned několik druhů a některá mohou v dospělosti vážit až 100 kilogramů. Jedním z nejoblíbenějších plemen je vietnamské miniprasátko, které se chová i pro maso. Ale právě díky své přítulné povaze se stalo i oblíbeným mazlíčkem, jehož váha obvykle nepřesáhne 80 kilogramů.

Prase George Clooneyho dosáhlo 150 kilogramů

Vietnamské miniprasátko zaujalo před léty i herce George Clooneyho, který ovšem netušil, že si k sobě vzal o něco větší prase, a to černého vietnamského vepře, který nakonec vážil 150 kilogramů.

Prasete Maxe se ale Clooney ani přes jeho velikost nezbavil, naopak ho miloval jako člena rodiny a aby se mu dobře žilo, tak mu vyklidil jednu ze svých garáží, ze které udělal přepychový chlívek. Max se stal postupem času jedním z nejznámějších domácích mazlíčků celebrit na světě. Obvykle se takové prase dožívá patnácti let, avšak Clooneyho vepř žil díky kvalitní stravě a péči do devatenácti.

V galerii se podívejte nejen na proměnu prasátka, které vlastní Zuzana a René, ale také Maxe, kterého vlastnil George Clooney.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy