Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Plačková a její manžel poprvé promluvili o zadržení: Čtyři dny bez jídla a dva dny bez sprchy?

Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Zpověď

Kauza kolem slovenské influencerky Zuzany Plačkové (30) zamávala celým tamním showbyznysem. Od pondělního rána byla s manželem v cele předvěžného zadržení, kvůli údajné drogové trestné činnosti a ze členství ve zločinecké skupině. Soud ale nakonec rozhodl, že do vězení ani jeden z nich nepůjde. Co o čtyřech dnech strávených za mřížemi prozradili na svých sociálních sítích?

Na pondělní ráno 27. září influencerka Zuzana Plačková a její manžel René Strausz jen tak nezapomenou. Pro oba si přišli policisté a v poutech je odvedli na policejní stanici, protože byli podezřelí z drogové trestné činnosti a ze členství ve zločinecké skupině. Dohromady policie při drogové razii zadržela patnáct lidí na území Bratislavského, Trnavského a Trenčínského kraje.

Soudce Specializovaného trestného soudu v Pezinku uvedl, že nejsou k dispozici žádné konkrétní důkazy ani důvodné podezření, že by se tito dva obvinění dopustili skutku, z něhož byli obviněni. Z toho důvodu byli puštěni na svobodu.

Čtyři dny jsem nejedl!

Influencerka s manželem nakonec byli ve čtvrtek propuštění a soud rozhodl, že do vězení nepůjdou. René se ozval svým fanouškům tři hodiny po propuštění a pobyt za mřížemi označil za hotové peklo. „Lidi, važte si svobody. Zdravím všechny, chtěl bych poděkovat všem, kteří pri nís stáli a kteří v nás věřili. Bylo to takové peklo lidi.. Byly to nejhorší čtyři dny mého života,” uvedl v živém videu a dodal, že čtyři dny nejedl.

K zadržení ani obvinění se ale ve videu vyjadřovat nechtěl. „Jsem rád, že jsem tady a nebudu se k ničemu vyjadřovat. Budeme si prostě žít takový život, jaký jsme měli předtím,” uvedl. Upozornil však, stejně jako předtím Zuzana Plačková, že by si lidé měli dávat pozor na to, s kým se vídají. „Cítíme se nevinní, toto všechno je jen jeden velký omyl. My nejsme odkázáni na to, abychom prodávali drogy,” prozradila influencerka novinářům krátce po propuštění.

Sprcha jednou za tři dny?

V cele předběžného zadržení v Galante si oba pobyli čtyři dny. „Hygienu umístěná osoba vykonává přímo v CPZ, ale po uplynutí třech dní má nárok na sprchu. V případě mladistvých a žen je tato doba dva dny a těhotné ženy a ženy během menstruace mají nárok na sprchování každý den,” uvedl pro slovenský web Nový čas advokát Róbert Bános.

Související články

Další články