Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Placentu lze sníst nebo zasadit se stromem: Kristýna Leichtová ví, co s ní po porodu udělá

Placentu lze sníst nebo zasadit se stromem: Kristýna Leichtová ví, co s ní po porodu udělá
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
mateřství
Zpracování placenty se stává čím dál větším trendem. Některé ženy si ji po porodu nechávají a chtějí ji sníst v různých formách. Díky placentě se může žena snadněji dostat z poporodních bolestí nebo horších stavů. Podobně smýšlela ještě v únoru i dvojnásobná maminka Kristýna Leichtová (34), které se jen pár dnů nazpět narodila druhá dcera Rozárka.

V posledních letech se rozmohl trend, kdy si novopečené nebo "moderní" matky nechají zpracovat placentu, ať jde o porod domácí, nebo v nemocnici. Ta obsahuje spoustu vitaminů, minerální látky, hormony a kmenové buňky. Ženy se tak mohou dát hned po porodu do kupy a brzy jsou fit. Ženy tuto zvyklost odkoukaly od zvířat a některých kultur.

Placenta v různých formách

Matky si nechají placentu zpracovat do několika různých podob. Můžou si z ní nechat vytvořit koktejl, kapsle, krémy, tinkturu, esenci nebo také homeopatické léky. Každá z uvedených variant má i své vlastní účinky a přínosy pro tělo. Všechny slouží hlavně pro to, aby se žena rychleji zotavila pro porodu.

"Tentokrát si nechám zpracovat placentu, abych byla co nejdřív fit, jelikož mě v srpnu čeká nějaká prácička. Síle placenty určitě věřím," svěřila se v únoru Leichtová svým fanouškům. Jak s ní naloží, se jistě pochlubí na sociálních sítích. Ostatně vše, co se dělo kolem těhotenství, sdílela se svými příznivci Leichtová se rozhodla těhotenství i porod prožít s plnou parádou. Dokonce se rozhodla pro domácí porod ve vaně

Některým doktorům a expertům se pojídání placenty nezdá jako dobrý nápad, dokonce jej ani nedoporučují. Gynekologové se sešli s názory, že u zvířat je pojídání placenty naprosto normální. Pojídání placenty vyloženě nezakazují, ale může se stát, že se tělo může infikovat. Nemusí to tak být vždy naprosto bezpečná varianta.

Zakopání placenty a zasazení stromu

Existuje také možnost si placentu zakopat na zahradě a zasadit k ní strom. Dříve byla taková možnost velmi rozšířeným zvykem a některé kultury to praktikují i dnes. Matky, které tuto variantu zvolí, to berou jako úžasnou symboliku. Často vybírají například jabloně nebo jiné stromy s plody.

Při výběru stromu může také pomoci i keltský horoskop - vybrat se dá podle znamení. Matky, které strom zasadí, vidí symboliku v tom, že strom jistým způsobem ochrání narozené dítě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy