Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Pláč pro Karla Gotta na Cenách Thálie: Byl krásnou osobností, všechny nás inspiroval

+ Dalších 15 fotografií
Česko truchlí
První velká událost v éře bez Karla Gotta (†80) proběhla v sobotu večer. V pražském Národním divadle se předávaly prestižní divadelní Ceny Thálie. Galavečer sice nebyl věnován zesnulému zpěvákovi, herečka Helena Kružíková (90) na něj ale v děkovné řeči se slzami v očích vzpomínala a dojala celý sál.

„Chtěla bych zmínit krásnou osobnost Karla Gotta, který nás opustil. A připomenout jeho životní krédo, že umění nás spojuje,“ začala herečka Helena Kružíková (90) vzpomínat na Karla Gotta (†80) a slzy se jí hrnuly do očí. Svým proslovem dojala celé Národní divadlo, kde se předávaly Ceny Thálie 2019.

Podle Kružíkové neodešel jen vynikající zpěvák, ale především dobrý člověk. „Říkal, že máme v sobě potlačit tu těžce nabytou profesionalitu, abychom se přiblížili těm, kteří přišli za námi, aby nás podpořili a radovali se s námi,“ pokračovala.

„Radši už nebudu mluvit dál,“ ukončila herečka srdceryvné povídání o Mistrovi, který v úterý před půlnocí podlehl akutní leukemii.

Česko se bude s Karlem Gottem loučit v pátek 11. října. Poslední sbohem mu může přijít dát kdokoliv na pražský Žofín. O den později, v sobotu 12. října, proběhne v katedrále sv. Víta na Pražském hradě zádušní mše pouze pro rodinu a další pozvané.

Mohlo by vás zajímat

Další články