Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

PIVO zásadně ZDRAŽÍ: 5 podstatných změn, které čekají Česko v listopadu!

PIVO zásadně ZDRAŽÍ: 5 podstatných změn, které čekají Česko v listopadu!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
špatné zprávy
Listopad je tady a s ním ještě spousta dalších změn, se kterými se budeme muset smířit. Změna stávajícího stavu se týká téměř všech odvětví. Bude se platit víc za pivo i plyn. Pro vstup do lesa budou pro změnu platit přísnější pravidla.

Platba za okamžik

Některé české banky chtějí spustit takzvané okamžité platby. Převod peněz z účtu na účet už nebude trvat několik hodin nebo den, ale obnos budete mít na účtu lusknutím prstu. Stačí pár sekund. Česká spořitelna a Air bank mají službu spustit 19. listopadu. Pak se přidá ČSOB, Komerční banka nebo Raiffeisenbank.

Pivo nebude za hubičku

Od listopadu se dočkáme změn i co se týká našeho oblíbeného nápoje. Ceny se rozhodly zvýšit pivovary Staropramenu. Průměrně půjde o 3,2 procenta za točené pivo. U většiny ležáků půjdou ceny až o 0,6, což je 1,4 koruny na půllitr. Ostatní piva zdraží o korunu nebo pak až na jaře.

Omezený vstup do lesa

Lovecká sezóna probíhá od listopadu. Lovit můžete především drobnou zvěř jako zajíce nebo bažanty. Myslivci se můžou radovat, ale houbaři jsou už šťastní méně. V lese totiž v této době platí přísná pravidla. Dva termíny rozlišuje ministerstvo zemědělství. Jeden se týká vstupu do lesa a druhý honiteb. Zákaz vstupu vyhlašuje obecní úřad nejdéle na tři měsíce. Za porušení můžete dostat pokutu až 100 tisíc. Zákaz vstupu do honitby může též vyhlásit orgán státní správy myslivosti. Zákaz je buď úplný, nebo částečný.

Očekávejte i zdražení plynu

I energetická společnost E.ON se rozhodla, že s cenami půjde nahoru. Důvodem je podle nich rostoucí cena plynu na burzách. Zákazníkům bude cena zvýšena o pět procent. Pokud máte fixační smlouvu, nemusíte se strachovat.

Nepodceňte zimní výbavu

"Od roku 2011 musí mít všichni řidiči ze zákona zimní pneumatiky, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, anebo pokud by se s ohledem na povětrnostní podmínky na silnici mohly vyskytnout. Tato povinnost směřuje především k ochraně ostatních účastníků silničního provozu. Důraz na ni ale kladou i pojišťovny, které např. v případě havarijního pojištění mohou krátit pojistné plnění," řekl eXtra.cz renomovaný advokát v oblasti dopravy Tomáš Maxa. Zákon ukládá, že povinnou zimní výbavu musíte mít, pokud je mezi 1. listopadem a 31. březnem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy