Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Pivo dělá hezká těla! Vědec přišel s revolučním návodem na hubnutí, který zavře pusu všem dietářům a přesvědčeným abstinentům

Blahodárné účinky piva jsou už dobře známé. Hubnutí je dalším
z nich. Má to ale jedno ALE.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Milovníci piva, volejte sláva a tři dny se radujte! Podle nejnovějšího výzkumu totiž váš oblíbený mok má pozitivní vliv na hubnutí. Má to ale jeden háček!

Háček spočívá v tom, že pivo musí být belgické, alespoň to tvrdí profesor Tim Spector z londýnské King´s College. Dá se tedy říct, že tajemství udržení štíhlé linie najdete na dně sklenice piva. Srdce pivaře tedy může zaplesat. Ale jak je to možné?

Špičkový vědec, odborník na genetiku a epidemiologii, se domnívá a jeho pokusy i dokazují, že právě specifické belgické pivo má dobrý vliv na střevní mikroflóru, respektive na bakterie, které ji udržují v rovnováze.

Zatímco sladidla nebo šumivé nápoje bakterie, které v tomto případě nejsou na škodu, ničí, složky obsažené v belgickém pivu jim prospívají. Metabolismus pak pracuje a snižuje se tak riziko obezity. Stejné účinky, jako má belgický mok, zaznamenal i u kávy, univerzálního česneku, pórku a celeru.

Laicky řečeno, pokud si budete zmíněné potraviny dopřávat s určitou pravidelností, samozřejmě se do toho nepočítá prolévat se pivem od rána do večera, střevní bakterie budou v rovnováze, organismus nebude zatížen a váš žaludek nebude mít zpomalené trávení.

Nejenže budete částečně chráněni před obezitou, ale máte i nižší šanci, že vás skolí infarkt, objeví se cukrovka nebo rakovina. A to už je důvod, proč si dát večer skleničku vychlazeného belgického piva.

Související články

Další články