Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pitt vyfoukl flek Washingtonovi: 10 zajímavostí, které jste možná netušili o filmu Sedm

Brad Pitt a Morgan Freeman jako policisté.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
zajímavosti
Legendární film Sedm by měl povinně každý vidět alespoň jednou. Snímek byl natočen v roce 1995, a přesto zůstává jedním z nejoblíbenějších thrillerů vůbec. Ústřední role policistů ztvárnili Brad Pitt (55) a Morgan Freeman (82). Původně to tak ale vůbec nemuselo být. Přinášíme vám 10 zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli.

1. Role detektiva Millse byla původně nabídnuta Denzelu Washingtonovi Ten ji ale odmítl s tím, že se mu příběh zdál až příliš temný a zlověstný. Nahradil ho tedy Brad Pitt, ovšem poté, co Washington finální snímek viděl, řekl, že svého rozhodnutí lituje.

2. Pitt během natáčení honičky uklouzl, prorazil rukou skleněnou tabuli a poranil si šlachu. Během několika dní byl zpět na place, ale s rukou v sádře. Nebyl to zásadní problém, protože jeho postava se tak jako tak měla zranit, jen ne na ruce. Stačila ovšem drobná úprava scénáře.

3. Do role Viktora, hříšníka lenosti, chtěl režisér David Fincher obsadit herce velmi vyzáblého. Na konkurz se dostavil herec Michael Reid MacKay, který v té době vážil necelých 41 kg. Herec roli dostal a režisér mu ze srandy při odchodu řekl, že by měl ještě do natáčení něco málo zhubnout. MacKay se na natáčení dostavil s váhou 38 kg.

4. Pitt o roli v thrilleru Sedm velmi stál. Dokonce kvůli ní odmítl hrát ve filmu Apollo 13.

5. Hlavního záporáka a jednoho z nejděsivějších vrahů v historii filmu si v Sedm zahrál Kevin Spacey. Ten byl do role obsazen až dva dny před začátkem natáčení.

6. Brad Pitt ve filmu 74x použije slovo „fuck“.

7. Původní konec měl být ještě drsnější, Spacey coby John Doe měl zabít postavu Brada Pitta a až poté být zastřelen Freemanem. Při zkušební projekci ale takový závěr diváci odmítli.

8. Než začalo natáčení, zeptal se Spacey režiséra, jestli si může oholit hlavu. Fincher odpověděl, že jestli to udělá, tak on taky. Oba pak byli až do poslední klapky holohlaví.

9. Když se mluvilo o možném pokračování filmu, šeptalo se, že by děj sledoval Freemana, zatímco Pitt by byl zavřen v psychiatrické léčebně.

10. Sedmička provází celý film. Všechna čísla na domech v úvodu filmu začínají číslem 7. Stejně tak Somersetův metronom klikne v úvodní scéně přesně sedmkrát. Osudová zásilka je doručena přesně v 7:07. A jméno John Doe má také sedm písmen.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy