Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hloupý nápad: Djokovič vesele šířil koronavirus, teď se kaje, ale na to je pozdě, zuří kritici

Novak Djokovič.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Malér
Aktuálně nejlepší tenista světa čelí nejen zdrcující kritice, ale i koronaviru. Srb Novak Djokovič (33) se nakazil během své exhibiční série Adria Tour v chorvatském Zadaru. Na akci, za niž byl už v průběhu kritizován, se nakazilo hned několik tenisových hvězd. Zúčastnění sportovci totiž nedodržovali rozestupy ani základní hygienickou prevenci.

Už v sobotu večer bylo jasné, že se schyluje k pořádnému maléru. Bulharský tenista Grigor Dimitrov, který se z turnaje předčasně vrátil do Monaka, totiž zveřejnil, že se nakazil koronavirem. Veřejnost pak správně očekávala, že sportovec nebude sám. V neděli se nákaza potvrdila i u dalších hvězdných tenistů Chorvata Borna Čoriče a Srba Viktora Troického. Turnaj tak musel být předčasně ukončen. Sám Novak Djokovič se pak odmítnul nechat otestovat a odletěl zpátky do rodného Srbska.

To se ale ukázalo jako extrémně nezodpovědné. Pozitivní test v uterý potvrdila právě i světová tenisová jednička, která se nechala otestovat až v Srbsku. Spolu s Djokovičem se nakazila i jeho žena Jelena. „Hned jak jsme přijeli do Bělehradu, nechali jsme se otestovat. Můj test, stejně jako ten Jeleny, je pozitivní, zatímco výsledky našich dětí jsou negativní,“ informoval v úterý Srb veřejnost ve svém prohlášení.

Nemilosrdná kritika

Tou dobu už na něj, jako na hlavního organizátora turnaje, ale mířila zdrcující kritika jak ze stran veřejnosti, tak expertů a profesionálních sportovců. Lidé nechápavě kroutili hlavou především nad tím, že se exhibice odehrála na stadionu před zaplněným hledištěm, ze kterého vše sledovalo čtyři tisíce diváků, aniž by dodržovali jakékoliv rozestupy. Na ty rezignovali i sami hráči, navíc dováděli nejen na hřišti, ale i na sobotní afterparty, kde tancovali vysvlečení do půlky těla.

"Shrnul bych to jako hororovou show. Je to enrommní nezodpovědnost a obrovská nedospělost. Byli totálně bezohlední, těžko teď pro to nacházím slova," sepsul hráče brazilský tenista a člen hráčské rady ATP Bruno Soares. I pro ostatní tenisové hvězdy bylo těžké pochopit, jak může někdo uspořádat tak nezodpovědnou akci v dobách koronaviru. Tenista a známý bouřlivák Nick Kyrgios označil exhibici jako pitomý nápad.

Peníze měly jít na charitu

Sám Djokovič se v prohlášení hájí, že měl dobré úmysly. „Nápad se zrodil z čistě filantropických úmyslů. Veškerý výtěžek měl jít na podporu lidem v nouzi. A dělalo mi dobře u srdce, jak na to všichni reagovali. Turnaj jsme uspořádali v době, kdy už koronavirus hodně oslabil. Bohužel je tu však stále přítomný, je to nová realita, s níž se učíme žít,“ vysvětluje srbská tenisová hvězda. Těžko ale říct, zda si uvědomuje, že už jen odmítnutím testů na koronavirus v Chorvatsku ohrozil všechny ostatní lidi, kteří s ním přišli do styku po cestě do Srbska.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy