Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pitná voda jako skvělý byznys: Odborníci na vodu tvrdí, že musíte pít drahou a vzácnou, abyste byli in!

Pitná voda jako skvělý byznys: Odborníci na vodu tvrdí, že musíte pít drahou a vzácnou, abyste byli in!
Zdroj: Profimedia.cz

Degustovat víno k jídlu je už úplně out, kdo chce jít s dobou, ten začne k pokrmům pít čistou vodu. Ale pozor! Jestli si myslíte, že vám stačí natočit si do sklenice tu z kohoutku, jste na omylu.

Kdo na to má a chce být trendy, ten se naučí poznat vodu podle chuti, k jakému pokrmu je vhodná a samozřejmě bude mít dost peněz na to, si ji zaplatit. Zloději vody, pardon společnosti prodávající balenou vodu, začali cítit nátlak ze strany spotřebitelů, kteří si poslední dobou vynucují vodu z kohoutku v restauraci a i doma se naučili, že nejlépe chutná čerstvě natočená, proto přišli s dalším fíglem, jak vydělat na lidské naivitě a potřebě snobů dokazovat si svůj luxus.

Najednou se tu objevila sorta odborníků na chuť vody, kteří se podobně jako sommeliéři s vínem zabývají vodou se snoubením podávaného pokrmu. Voda samozřejmě není jen tak nějaká voda, u každé platí, že chutná jinak - podle prostředí a minerálních látek, co má v sobě.

K dostání je dokonce i kniha, kde se popisuje, jaká voda (balená, aha!!!) se hodí k čemu a jak byste se měli naučit nechat si poručit takovou a makovou vodu k vaší rybě nebo k červenému masu Nemusíme vám asi říkat, že se jedná o lahve, které stojí kolikrát víc než oběd pro dva.

Budiž, když si někdo chce objednat k rizotu vodu za pětikilo, jeho věc. Víc nás štve, že voda je přírodní zdroj, ale pořád by měla někomu patřit. Jako příklad uvádí iDnes, který článek o vodě převzal ze serveru CNNMoney, dánský pramen Iskilde, jenž byl objeven místními manželi, a litr této vody v lahvi stojí necelých tři sta korun. Ve světě, kde začíná být čistá a zdravá voda pomalu vzácnější než ropa, je přímo drzost "zabavit" si pro výtěžek něco, co zde existovalo ještě za doby ledové.

Jistěže předpokládáme, že část peněz z prodeje jde na ochranu okolí a samotného pramene, jak je tomu například u velmi známých francouzských pramenů Vichy, které ale slouží spíše k léčbě a kosmetickým účelům než k pití. Co se týče jenom pitné vody, ta by měla patřit všem a bez nároku na zisk, natož ještě aby si někdo vymýšlel, jak drahou lahev máte k čemu pít. Jednoduše proto, že když se vám nedostane čisté vody, tak prostě zemřete.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy