Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Piti Piti Pa: Louis de Funès hlídal děti, synovce mu hrál vlastní syn Olivier

Zdroj: se souhlasem Gaumont
+ Další fotografie
zajímavosti

Slavná taneční komedie Piti Piti Pa s Louisem de Funèsem zpočátku ve Francii příliš neuspěla, na vrchol ji vynesla až neuvěřitelná popularita v Německu. Skutečný syn Louise de Funèse hraje v komedii jeho synovce. Nejen tyto zajímavosti se dozvíte v našem filmovém tipu.

Veleúspěšnou hudební komedii z roku 1970 natočil režisér Serge Korber a mimořádný Louis de Funès v ní opět exceluje, tentokrát coby slavný choreograf. Premiéru měl snímek ve Francii 18. září 1970 a vidělo ho více než dva a půl miliónu spokojených diváků. Film se tak dostal na 15. pozici v úspěšnosti ve francouzských kinech, což se nejprve nejevilo jako příliš úspěšné filmové tažení. Film však zaznamenal výrazný úspěch v Německu a v zemích východního bloku, kde jej v kinech vidělo 33 miliónů diváků. Piti Piti Pa je dnes klasikou a zárukou dobré kvality.

Děj Piti Piti Pa

Ženská taneční skupina slavného manažera a choreografa Evanse sbírá mezinárodní úspěchy po celém světě. Dokázat udržet soubor v celku a uhlídat ženský kolektiv, aby nepodléhal mužskému elementu, to je pro choreografa nadlidský výkon. Každé těhotenství u mnoha jeho svěřenkyň dramaticky ovlivňuje kázeň a znamená to především hledat novou náhradnici, což je velmi složité. Evans musí udržet nejen kázeň profesionální, ale také morální

Nová náhradní tanečnice však tají, že má dítě v Římě, a když je soubor na zastávce právě v italském městě, samozřejmě ho navštíví. Protože se chůva o dítě již nemůže starat, tanečnice s kolegyněmi řeší, co s ním. Napadne ji jej podstrčit Evansovi se zprávou, že dítě je hříchem mládí jeho vlastního synovce. Zmatek a komplikovanou situaci, kdy Evans nalezne dítě ve svém pokoji, ztíží fakt, že se synovec opravdu přizná k tomu, že během minulého turné skutečně zplodil potomka. Najednou jsou děti dvě, a tak ředitel tanečního souboru řeší, jak zachovat chladnou hlavu a neohrozit chod úspěšného tanečního souboru.

Syn mu hrál synovce

Zajímavostí je, že vedle Louise de Funèse si roli synovce střihl Funèsův vlastní syn Olivier de Funès, dnes dvaasedmdesátiletý herec. Funès ve filmu Piti Piti Pa překvapil nejen svým geniálním vyprávěním "pohádek", ale také perfektním tanečním uměním, které bylo založeno na originální a ve své době velmi avantgardní hudbě. Hudební obsah k filmu zkomponoval skladatel François de Roubaix 1939–1975, který předčasně tragicky zahynul při potápění. François de Roubaix byl experimentátorem se zvuky a jako první zapojil do hudby syntetizátory, první bicí automaty a elektronickou hudbu vůbec. Dodnes je ceněným skladatelem.

Vtipnou perličkou na závěr je, že natáčení s malými dětmi bylo velmi náročné a nejlépe to s nimi uměl právě Louis de Funès. Slavný herec tak byl přítomen jako babysitting i při natáčení scén, ve kterých sám nehrál.Související články

Další články