Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Píseň na počest Olgy: Modlitba pro Martu doprovází celovečerní film Havel

Píseň na počest Olgy: Modlitba pro Martu doprovází celovečerní film Havel
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
Píseň
K výročí narození Olgy Havlové zveřejnili tvůrci celovečerního filmu Havel píseň Modlitba pro Martu. Tu nazpívala Marta Kubišová v doprovodu s dětským hudebním sborem. Videoklip představuje vývoj manželky Václava Havla, kterou ve snímku ztvárnila Anna Geislerová.

Na filmová plátna dorazil nový celovečerní film o jedné z nejvýznamnějších českých osobností, a to o Václavu Havlovi. Tvůrci snímku tak zveřejnili hudební klip u příležitosti výročí narození jeho manželky Olgy Havlové, která se narodila 11. července 1933.

Píseň Modlitba pro Martu byla složena speciálně pro film. Zpěvačku Martu Kubišovou doprovází dětský hudební sbor. Ve videoklipu vystupuje herečka Anna Geislerová v roli Olgy Havlové, kde se promítá její proměna od roku 1968 až do sametové revoluce.

K tomu, proč ve filmu o bývalém prezidentovi vystupuje i jeho žena, promluvil režisér Slávek Horák. "Olga Havlová je pro náš film i pro mě osobně tak zásadní jako sám Havel. Pokud se já osobně dívám na Havla jako na legendu a ikonu, pak se tahle ikona skládá ze dvou části, z Václava Havla a z Olgy Havlové," říká režisér a dodává, že byla pro svého manžela pevným bodem a majákem ve chvílích jeho váhání a nejistot.

Role Havlové se zhostila herečka Anna Geislerová, která tvrdí, že Olga byla velmi záhadná a člověk se o ní moc nedozvěděl. Má v sobě takový hezký kontrast. Je to obyčejná holka ze Žižkova, vyučila se u Bati, byla ostrá, rázná, praktická, a přesto působila jako královna, jako noblesní aristokratka, krásná a důstojná žena," myslí si Geislerová.

Celý film pojednává o životě Václava Havla v dobách disentu v letech 1968 až 1989. Promítá tak jeho proměnu z lehkovážného dramatika až po vůdčí osobnost. Příběh doprovází silný vztah s jeho manželkou Olgou.

Související články

Další články