Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Písečná bouře v Indii devastovala celé vesnice: Nejméně 125 mrtvých a nespočet zraněných

V Indii došlo k tragédii.
Zdroj: profimedia
Písečná bouře, která se odehrála na severu Indie v noci na čtvrtek, si vzala přes stovku životů. Způsobila smrt minimálně 125 lidem a spoustu jich zranila. Neklidné počasí v podobě větru a blesků devastovalo celé vesnice. Podle indických úřadů se jedná o nejtragičtější událost za posledních dvacet let.

Nejméně 125 lidských životů si vzala písečná bouře na severu Indie. Nejvíce byly zasaženy státy Uttarpradéš a Rádžasthán. Padalo tam elektrické vedení, které ničilo domy a zabíjelo dobytek. Nejlépe na tom není ani Ándhrapradéš. U domů z nepálených cihel se mnohdy propadla střecha a zabila obyvatele ve spánku, píše BBC.com.

Meteorologové tvrdí, že bouře se ještě rozšíří a zasáhne další oblasti. Indický premiér Naréndra Módí na Twitteru vyjádřil upřímnou soustrast přeživším rodinám a velikou lítost nad nastalým neštěstím.

Tragédie velmi výrazně zasáhla město Ágra, kde se nachází hrobka Tádž Mahal spadající pod kulturní dědictví UNESCO. V Indii v tomto období písečnou bouři neočekávali. Vláda státu Uttarpradéš chce vyplatit postiženým rodinám 400.000 indických rupií (128.000 Kč).

Související články

Další články