Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Piráti z Karibiku: Na konci světa. 8 zajímavostí, které jste o třetím díle možná netušili

Bez Jacka Sparrowa by žádní Piráti z Karibiku nebyli to pravé.
Zdroj: Walt Disney Pictures
+ Další 4 fotografie
film

Třetí pokračování ságy o Pirátech z Karibiku bylo i přes skvělé obsazení diváky nepříliš vlídně přijato. Fanoušci vyčítali tvůrcům příliš dlouhé scény plné nekonečných hádek. Plusovými body jsou však skvělá hudba Hanse Zimmera a   závěrečná bitva, kdy se spojí pirátští vůdci ze všech koutů světa. Připravili jsme pro vás 8 zajímavostí, které jste možná o třetím díle netušili.

  1. K podobnému pirátskému setkání, jako bylo to ve filmu, jednou v historii skutečně došlo.
  2. Ten, kdo se na snímek dívá jen kvůli Jacku Sparrowovi v podání Johnnyho Deppa, si na něj musí počkat dlouhých 33 minut.
  3. Opičáka Jacka si zahrály dvě opice, samička a sameček. Důvodem bylo, že každý uměl lépe něco jiného.
  4. Scéna, kdy se Calypso na palubě Bludného Holanďana rozpadá na tisíce krabů, byla točena tak, že na herce byly puštěny modré molitanové míčky a ty pak pomocí počítače nahrazeny 3D kraby.
  5. Keith Richards z Rolling Stones byl během natáčení tak opilý, že jej musel režisér Gore Verbinski před kamerou podpírat, aby stál rovně.
  6. Jedná se o první film série, ve kterém je zobrazen obvyklý pirátský stereotyp – páska přes oko.
  7. Tajemná mapa světa, která ukazuje na konec světa, měla mít nejprve tvar čínské lucerny. Celý svět by se ukázal po rozsvícení.
  8. Závěrečná námořní bitva byla točena na obrovském hangáru, kde byl na herce pouštěn umělý déšť a celé moře pak bylo vytvořené na počítači.

Pokud patříte mezi milovníky pirátské ságy, třetí díl s názvem Na konci světa si můžete připomenout odpoledne v televizi.


Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy