Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Piráti a ODS chtějí řešit postup Babišovy vlády při epidemii. Svolali zvláštní schůzi

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
Pravděpodobně příští týden proběhne zvláštní schůze Poslanecké sněmovny, na které se bude projednávat postup vlády Andreje Babiše (za ANO) při řešení koronavirové epidemie. Dostatečnou podporu pro její svolání získali Piráti společně s ODS.

Kromě vládního postupu během epidemie se má na zvláštní schůzi jednat i o zřízení vyšetřovací komise k nákupům ochranných pomůcek, jež uskutečňovala některá ministerstva.

Piráti a ODS mají dostatečný počet podpisů k jejímu svolání, její termín chtějí směřovat na příští týden. Schválením ještě musí projít samotný program schůze.

"Česká republika zvládla první vlnu koronaviru poměrně dobře, rozhodující byl rozumný přístup občanů a jejich angažovanost,“ řekl podle idnes.cz předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek s tím, že to zatím neznamená vítězství. Piráti kritizují zejména nefunkčnost chytré karantény a chaos v protikorona­virových opatřeních.

„Během krize jsme byli jako konstruktivní opozice zdrženliví. Nicméně teď je situace pod kontrolou a je ve veřejném zájmu, abychom nákupy prověřili, vyvodili odpovědnost a navrhli zlepšení systému,“ doplnil předseda Pirátů Ivan Bartoš, jenž prosazuje zřízení zmíněné vyšetřovací komise.

Opozice by ráda řešila rovněž ty občany, kteří se kvůli absenci pomoci od státu ocitli ve svízelných situacích. Na program schůze se má dostat i vládní návrh okolo záchrany letecké společnosti Smartwings.

Související články

Další články