Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pilou si uřízla ruku, aby dostala peníze z pojistky: Teď ji čeká vězení

Pilou si uřízla ruku, aby dostala peníze z pojistky: Teď ji čeká vězení
Zdroj: unsplash.com
podvod
Někteří lidé jsou schopni pro peníze udělat cokoliv, a to i za cenu vlastního zdraví. Jednou z takových je dvaadvacetiletá žena ze Slovinska, která měla opravdu šílený nápad. Nechala se pojistit hned u pěti společností a následně si dobrovolně uřízla ruku na cirkulárce. Jenže to nakonec dopadlo jinak, než si slečna zřejmě představovala.

Podvodem si Julija Adlešičová ze Slovinska chtěla přijít na pořádný balík peněz. Začátkem roku 2018 vymyslela společně se svým přítelem plán, jak získat pojišťovacím podvodem 20 milionů korun.

Nejprve obešla pět pojišťoven, kde si zřídila pojištění. Pak přišla ta obtížnější část plánu. Na kotoučové pile si uřízla levou ruku. Asi 10 milionů korun obdržela v hotovosti. Zbytek by jí podle portálu abcnews.com pojišťovny vyplácely v pravidelných měsíčních intervalech.

Jenže spadla klec a pojišťovací podvod byl odhalen. Za to si teď Julija pobude 2 roky za mřížemi. Trest nemine ani přítele podvodnice. Ten vyfasoval u soudu tři roky ve vězení. V podvodu s nimi jede i mužům otec, který si má ve vězení odpykat rok.

Odmítá vinu

Podvodnice se měla na život bez ruky připravovat. Policie vypátrala, že tři dny před uříznutím ruky na internetu hledala, jak fungují protézy. I tato informace byla před soudem použita jako důkaz o spáchaném podvodu.

Navíc po příjezdu do nemocnice s sebou nepřivezli ani uříznutou ruku, chtěli totiž jistotu, že bez ní zůstane navždy a oni budou dostávat peníze. Policisté ale ruku našli a lékaři jí ženě přišili.

Julija stále odmítá vinu a popírá, že by se jednalo o pojišťovací podvod. "Nikdo se nechce dobrovolně zohavit. Mám zničené mládí. Ve 20 letech jsem přišla o ruku. Jenom já vím, co se tehdy stalo," tvrdila u soudu před porotou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy