Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pilot hrdina: Letadlo s 234 pasažéry nasálo ptáky, nouzově s ním přistál v kukuřici

Zdroj: YouTube
+ Další fotografie
video
Letoun Airbus A321 společnosti Ural Airlines, který letěl z moskevského letiště Žukovskij na Krym, musel nouzově přistát jen krátce po startu. Motory letadla vysadily poté, co nasály velké hejno ptáků a piloti tak přistáli na kukuřičném poli, které je vzdálené jen kilometr od runwaye. Podle ruských médií nikdo nepřišel k vážnějšímu zranění.

Airbus A321, na jehož palubě bylo 234 pasažérů, z moskevského letiště odstartoval zhruba okolo 6. hodiny tamního času. Aerolinie Ural Airlines uvádí, že motory letadla nasály hejno ptáků a následně vysadily. Nikdo z pasažérů naštěstí nebyl vážně zraněn.

"Došlo k nouzovému přistání na letišti Žukovskij. Ptáci se dostali do obou motorů, ty vysadily. Letadlo dosedlo kilometr za prahem dráhy," uvedl pro agenturu TASS generální ředitel Ural Airlines Sergej Šuratov.

Na sociálních sítích se objevila spousta snímků a videí od pasažérů a náhodných svědků. Díky skvělé práci pilotů nouzové přistání proběhlo až na tvrdší dopad na pole poměrně hladce, pasažéři ale i tak zažili chvíle hrůzy. Následně se z letadla dostali po nouzových skluzavkách a kukuřicí se prodrali k silnici.

Informace agentury RIA hovoří o tom, že nikdo z pasažérů nebyl vážně zraněn, hospitalizováno však bylo 23 osob, mezi nimiž je 9 dětí. Těm lékaři ošetřují pohmožděniny a modřiny.

Související články

Další články