Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pijete rádi Red Bull? Tak byste měli okamžitě přestat! Tohle totiž dělá s vaším tělem!

Tohle jste možná ani netušili, že?
Pijete rádi energetický nápoj Red Bull? A pijete ho pravidelně? Pak byste se měli mít opravdu na pozoru. Tohle se totiž děje s vaším tělem, když požijete tento energetický nápoj.

Dnešní doba je uspěchaná a hodně lidí se musí omezovat zejména ve spánku, což samozřejmě není dobře. Většina z nás, aby vydržela déle nespat, sáhne po nějakém tom energetickém nápoji. Nejrozšířenější je Red Bull.

Po vypití se naše tělo nabudí a ztratí pocit únavy. Někteří lidé ho také s oblibou kombinují s alkoholem. Ať tento nápoj pijete s alkoholem, nebo bez, vystavujete své tělo velkému riziku. Tyhle fakta dokazují vědecké poznatky, které zveřejnil i britský Daily Mirror.

Když si koupíte a vypijete plechovku Red Bullu, jeho účinky jsou znatelné téměř ihned. Zhruba po deseti minutách od vypití vám začne po celém těle kolovat kofein. Okamžitě vám začíná srdce bít rychleji a krevní tlak se zvyšuje.

Mezi patnáctou a pětačtyřicátou minutou je člověk nabuzený, ztrácí pocit únavy, lépe se soustředí. Do padesáté minuty se kofein absorbuje úplně a játra na to začínají reagovat.

V tuto dobu se určitě nedoporučuje nějaká větší fyzická aktivita. Což málo lidí ví. Játra ve velkém pohlcují cukr. S větším poklesem hladiny cukru v krvi hrozí v krajním případě i kolaps organismu.

Zhruba po hodině začínají účinky energetického drinku opadávat. Aby vaše tělo dokázalo zredukovat kofein, potřebuje asi pět až šest hodin. Pokud jste žena a užíváte antikoncepci, pak se u vás délka doby ještě násobí.

Jestli pijete energetické drinky pravidelně, měli byste se mít na pozoru. Mohou se dostavit vedlejší účinky jako bolest hlavy, zácpa a samozřejmě návyk na kofein, která s objevuje již po 12 dnech pravidelného používání.

„Mnoho lidí si myslí, že pití energetických drinků jim pomůže přežít náročný týden. Nicméně spoléháním se na tyto nápoje doháníme svá těla až do krajností,“ upozorňuje odbornice na výživu Ella Allred.

„Stále potřebujeme pořádně spát a jíst, když to ale nedodržujeme a ignorujeme své potřeby, nejčastěji dochází ke kolapsu.“

Související články

Další články