Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pijete kafe? Pak budete zlý psychopat, tvrdí vědci

Kdo by si nedal šálek, že?
Zdroj: profimedia.cz
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak chutě ovlivňují osobnost člověka a co o něm prozrazují? V tom případě nejste sami. Touto otázkou se zabývali i výzkumníci z rakouské univerzity v Innsbrucku a výsledky jejich práce jsou překvapující.

Pokud patříte mezi milovníky hořké chuti, měli byste si dát pozor! Tato láska k hořkosti vychází z vašeho nitra. Strávníci hořkého jídla a pití mají často sklony k ješitnosti, sebestřednosti či bezcitnosti. Rozhodně neoplývají empatií ani touhou způsobovat druhým radost a potěšení, spíš naopak.

Podle informací této studie existují důkazy o tom, že hořké chutě úzce souvisejí s naším temným já. Pokud tedy pijete tonik, černé kafe nebo třeba kakao pravidelně, rozvíjíte v sobě agresivitu a zákeřnost! U potravin se s nahořklou chutí setkáme u ředkviček, hořké čokolády, grepu nebo třeba rukoly.

Celá teorie je postavena na pozorování skupiny, kterou tvořilo 500 mužů a žen v průměrném věku 35 let. Pozorovaní dostali dlouhý seznam různých jídel, u kterých na stupnici 1 – 6 hodnotili jejich oblibu. V další části pak vyplňovali podrobné osobnostní testy, které prozradily charakter a povahové vlastnosti zkoumaných.

Prvotně bylo měření zaměřeno na agresi a přizpůsobivost člověka na výroky ostatních. Zajímá vás tedy závěr celého pozorování? Ať už se vám to líbí, nebo ne, tak je potvrzeno, že preference hořké chuti v ústech je znakem psychopatie, narcismu, každodenního sadismu a machiavelismu, což je chování vylučující nějaké mravní hodnoty a postoje. Je tedy potvrzeno, že přívětiví, sympatičtí a týmoví lidé hořkost vyloženě nesnášejí.

Související články

Další články