Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pietní místo za Karla Gotta zmizelo: Na Bertramce v noci vypukl požár

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
pietní místo
V ulici Nad Bertramkou už není jediná svíčka. V pondělí v noci strážníci uzavřeli okolí vily Karla Gotta (†80), aby tam mohly najet úklidové vozy. Odklidily všechny svíčky a celý proces se odehrával za mimořádných bezpečnostních opatření.

Celou Českou republiku zasáhla smutná zpráva o odchodu Karla Gotta (80). Před vilou v ulici Nad Bertramkou, kde Karel žil, lidé založili pietní místo a chodili tam uctít jeho památku. Tisíce zapálených svíček a stovky dojemných vzkazů. Vše ale muselo v pondělí zmizet.

Původně se mělo uklízet během pondělního dne, na žádost rodiny se však úklid odložil. Mluvčí zesnulého zpěváka Aneta Stolzová uvedla, že zpěvákova rodina si chce nechat vzkazy i dárky.

Nakonec se tedy začalo uklízet v pondělí večer. Na místo přijela městská policie a vyzvala přítomné, aby místo opustili. Na začátku ulice byly nainstalovány bariéry a celé místo bylo uzavřeno. Celý proces probíhal za mimořádných bezpečnostních opatření. Okolními ulicemi nepřetržitě projížděly policejní vozy a nechyběli ani psovodi. Do ulice pouštěli strážníci jen místní obyvatele a ani ti se nesměli pohybovat bez doprovodu.

Chvíli před půlnocí pak na místo dorazilo několik popelářských a nákladních vozidel. Pracovníci Pražských služeb z místa odváželi černé pytle s odpadem. Úklid trval téměř celou noc a krátce před šestou hodinou ranní bylo hotovo.

Ve stejné ulici, kde se nachází vila Gottových, v noci vypukl požár. Hořel tam odpad na oplocené stavbě. Od něj vzplál vysoký jehličnatý strom. Strážníkům, kteří hlídali okolí, se podařilo dostat do těsné blízkosti požáru a odnesli dvě propanbutanové láhve a kanystr s benzínem. Požár pak uhasili přivolaní hasiči za pomoci jednoho vodního proudu.

Související články

Další články