Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pietní akt za Jaroslava Kuberu: Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastný, řekl Sobotka

Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
rudolfinum
V pondělí od 16.00 probíhá v pražském Rudolfinu už druhé rozloučení s Jaroslavem Kuberou. Na rozdíl od pohřbu v Teplicích je toto pietní shromáždění pouze pro zvané, je ale promítáno na velkoplošnou obrazovku před budovou. Jediným řečníkem je Přemysl Sobotka, který byl Kuberovi dlouhá léta dobrým přítelem.

Psalo se 20. ledna 2020, když Česko obletěla smutná zpráva o úmrtí lidmi milovaného politika Jaroslava Kubery. Předseda Senátu zemřel ve věku dvaasedmdesáti let. Podle jeho asistentky se oblíbenému politikovi udělalo zničehonic špatně v kanceláři, kde ho postihla náhlá příhoda. Ačkoliv záchranáři byli na místě rychle, Kuberovi již nebylo pomoci a po převozu zemřel.

Od jedenácti hodin se v Krušnohorském divadle v Teplicích konalo veřejné poslední rozloučení, na které se s Kuberou přišly rozloučit jeho milovaná manželka s dcerami. Poklonit se rakvi přišel například i premiér Andrej Babiš (65) a obyvatelé Teplic stáli fronty, aby mohli vzdát zesnulému senátorovi hold a položit na pietní místo květinu či věnec.

Čtvrtou hodinou odpolední začalo v pražském Rudolfinu druhé rozloučení, které je pouze pro zvané a veřejnost ho může sledovat na velkoplošné obrazovce. Na počest Kubery hraje Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Charlesem Olivieri-Munroem.

Jediným řečníkem je Přemysl Sobotka. „Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastný, zemřelo mnoho senátorů,“ řekl bývalý předseda Senátu a dobrý přítel zesnulého Kubery. V průběhu jeho proslovu se držela i minuta ticha. Na velkoplošné obrazovce sleduje průběh události jen pár desítek lidí.

Související články

Další články