Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pieta pro Ivetu Bartošovou: Pomníček nově zdobí kamínek s dojemným vzkazem

Zdroj: herminapress/Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
smrt zpěvačky

Josef Rychtář (62) se synem upevnil o víkendu na místě tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové (†48) zrenovovaný kříž. Ten nechal vdovec po hudební hvězdě vytvořit po jejím skonu, ale kříž postupem času začal hnít. Nyní k němu přibylo i kamenné srdce.

Více než sedm let po smrti české hudební hvězdy Ivety Bartošové se zesnulá zpěvačka dočkala nového pomníku. Původní dřevěný kříž nedaleko místa tragické smrti u železniční trati v Uhříněvsi nechal už dříve vyhotovit vdovec po Bartošové Josef Rychtář.

Kříž však začal postupem času uhnívat. Rychtář mu tak dal novou podobu a redakce eXtra.cz se vypravila na místo, aby se podívala, jak nové pietní místo vypadá.

Rychtář vzpomíná každý měsíc

Ke kříži přibylo kamenné srdce, na kterém je dojemný vzkaz. "I.B. nikdy nezapomene. Tvůj Josef," nechal napsat na srdce Rychtář. Ten zároveň opravil kříž u pomníčku a natřel ho novým lakem. Dřevěný kříž zároveň připevnil na kovový podstavec, který zabetonoval do země.

Aby toho nebylo málo, nechal Rychtář vyrobit ze žuly desku, kam umístil andělíčky a kamínky s dojemným nápisem "Ivetko, myslím na Tebe". Vdovec také na desku dal svíčky. Ty chodí zapalovat údajně každý 29. den v měsíci. Iveta Bartošová totiž zemřela 29. dubna 2014.

Pomníky má zpěvačka hned dva - železný kříž s Kristem má přímo na místě srážky a ten dřevěný pak na místě, kde Rychtářovi dovolili vytvořit pomník.

Související články

Další články