Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Píchala zdravému synovi inzulin, aby dostala dávky. Soud ji poslal na 8 let do vězení

Matka synovi píchala inzulin kvůli dávkám.
Zdravému šestiletému synovi píchala jeho vlastní matka inzulin, aby dostávala sociální dávky. Soud ji poslal na osm let do vězení. Verdikt ale není pravomocný. Ona sama tvrdí, že mu chtěla pomoci od zdravotních problémů, což je podle soudu nesmysl. Dítě se kvůli nepotřebným dávkám inzulinu akorát tak třáslo a trpělo bolestmi hlavy.

Nad konáním trojnásobné matky zůstává rozum stát. Píchala svému naprosto zdravému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky. Žena pocházející z Havířova se k činu částečně přiznala. Dle jejich slov ale chtěla synovi pomoci od zdravotních potíží, což soudce vyhodnotil jako nesmysl a poslal ženu na osm let do vězení.

Inzulinovým perem píchala syna do hýždí pravidelně zhruba od června do srpna 2017. Šestiletý chlapec na tom byl na základě nepotřebných dávek inzulinu špatně. Byl bledý, trpěl třasem a měl bolesti hlavy.

Když byl na vyšetření v motolské nemocnici, žena se nezdráhala, a v aplikaci inzulinu pokračovala. Lékaři to ale odhalili. „Ohromně mě to mrzí a lituju toho, nevím, co mě to napadlo. Protože prostě jsem blbá,“ uvedla osmatřicetiletá žena, která tvrdila svému manželovi, že je zdravotní sestra a přitom byla vyučená. V diagnózách jejích dětí jí tedy věřil.

Na dávkách si přišla téměř na dvacet tisíc korun měsíčně, jinak byla v invalidním důchodu. Dětem přiřkávala různé obtíže. „U prostředního syna se jí takto podařilo vytvořit pět různých diagnóz, z nichž čtyři se ukázaly jako nepravdivé,“ prohlásila státní zástupkyně Margita Kralická. Projevené lítosti ženy soud neuvěřil. Informace přinesl web ČT 24.

Mohlo by vás zajímat

Další články