Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Petržel: Zázračná bylinka, po které zhubnete i 5 kilo za pár dní

Petržel je zdravá a zhubnete po ní.
Zdroj: profimedia.cz/twitter.com
Tato bylinka má spoustu úžasných vlastností, o kterých hodně lidí ani neví. Doma ji ale máme skoro každý a přidáváme si ji do polévek a používáme jako koření. Když ji budeme používat ve větších dávkách, pomůže nám zhubnout!

Petržel patří mezi superpotraviny. Má totiž několik léčivých účinků a prospívá našemu zdraví. Obsahuje totiž jedinečnou kombinaci živin, silicovou směs, flavonoidy, také vitamin C.

Ten je v petrželi obsažen 3× více než v pomeranči. Vitamin C je extrémně důležitý pro zdravou funkci imunitního systému, mladistvou kůži a klouby. Dodatečně obsahuje karotenoidní antioxidanty lutein a zaxantin, které zlepšují zrak a pomáhají tělu neutralizovat škodlivé UV záření. Navíc čistí naši krev a hubne se po ní.

Navíc petržel podporuje imunitní systém, léčí nervový systém, chrání srdce, posiluje kosti, zmírňuje bolesti kloubů a svalů a podporuje trávení.

Pokud máte pár kilo navíc, může to být také způsobené zavodněním organismu. Petržel organismus odvodňuje a odstraňuje z něj toxické látky. Takže zhubnete a budete se cítit plni energie a nebudete unavení.

Podle portálu badatel.net se jedné ženě podařilo zhubnou 5 kilogramů za tři dny. Ve čtvrtek vážila 72 kilogramů a v sobotu 67. Samozřejmě část z toho byla voda. Díky petrželi se jí podařilo nastartovat metabolismus, a tak úbytek na váze bude trvalejší.

Na hubnutí existuje úžasný čaj z petržele. Musíte ho rozhodně vyzkoušet. Přidejte 5 polévkových lžic petržele do 1 litru vařící vody a nechte 20 minut louhovat. Potom vodu sceďte a čaj je připravený ke konzumaci. Popíjejte ho průběžně celý den.

Po tomto čaji zhubnete a budete se cítit lépe. Ale dávejte si pozor. Všeho moc škodí, takže to s čajem zase moc nepřehánějte. Doporučuje se vypít maximálně jeden litr tohoto čaje za den.

Související články

Další články