Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Petra Janů rok po Mistrově smrti: Karel Gott nikdy nezemřel, lámala jsem se smíchy z jeho fórů, říká

Petra Janů rok po Mistrově smrti: Karel Gott nikdy nezemřel, lámala jsem se smíchy z jeho fórů, říká
Zdroj: profimedia.cz, archiv
+ Dalších 6 fotografií
VYZNÁNÍ
Před skoro rokem skončila pozemská existence pěvecké ikony Karla Gotta (†80) a redakce eXtra.cz při příležitosti výročí oslovila řadu jeho přátel a spolupracovníků. Jak na mimořádně nadaného a oblíbeného umělce vzpomíná mladší kolegyně Petra Janů (67)?

Karel Gott uměl bavit

„Na Karla Gotta budu vždy vzpomínat jako na slušného a hrozně hodného člověka. A hlavně na to, jak skvostně uměl vyprávět židovské fóry. To, že uměl fantasticky zpívat, to ví každý, ale že byl báječný společník, to už tolik lidí neví,“ prozradila eXtra.cz Petra Janů

Moc se neví, že „božský Kája“ z úst nevypouštěl prakticky žádná sprostá slova. „To vůbec. Byl to gentleman. Nevím, jestli přizpůsoboval pointy, aby v nich sprosté slovo nezaznělo, ale vyprávěl je tak skvěle, že jsem se vždy lámala smíchy. Ale on byl z lidí, který by i sprosté slovo dokázal říct s takovou grácií, že by si ho člověk ani nevšiml,“ myslí si oblíbená zpěvačka.

Nikdy nezemřel

„Vím, že Karel některým kolegům pomáhal i v soukromí. To jsem naštěstí nepotřebovala, ale když jsem s ním jela šňůru koncertů jako host, chodila jsem o berlích. Tehdy mi hodně pomohl. Byl galantní,“ vzpomíná Petra.

„Když loni přišla ta smutná zpráva, uvědomila jsem si, že je z těch, kteří fakticky nikdy neumřou. Je za ním tolik krásných písniček a lidé s ním mají tolik nádherných vzpomínek, že bude žít pořád. Zůstane tu s námi vždycky,“ říká dojemně Janů, která na kolegu a kamaráda bude vždy vzpomínat s láskou.

Pocta Gottovi

„Moc mě mrzí, že se nemůže uskutečnit pocta Karlovi, kde mám také vystupovat. Ale tak si na něj zkrátka zavzpomínáme až v červnu,“ dodala kolegyně zesnulé hvězdy.

Související články

Další články