Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Petra Hobzová slaví 50 let: Začínala v Dawsonově světě, teď dabuje tlusté černošky

Petra Hobzová je známá též jako dabérka.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY

Česká herečka a dabérka Petra Hobzová slaví kulaté 50. narozeniny. Na svém kontě má řadu rolí, fanouškům se však zapsala do paměti především coby úspěšná dabérka. Svůj hlas propůjčila mnoha známým filmům i seriálům, ovšem jak přiznala pro idnes.cz, v současné době dabuje především staré tlusté černošky.

Rodačka z Českých Budějovic Petra Hobzová začínala jako malá v pěveckém souboru Jitřenka a v té době zpívala i v operetách. Řadu let působila i na divadelních scénách v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, ale i v pražském Divadle na Vinohradech.

Dabingové role Petry Hobzové

Známá je díky dokonalému dabingu a na svém kontě má opravdu mnoho rolí v tomto oboru. Její hlas mohou diváci znát ze seriálů Dawsonův svět, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Dallas, Mentalista nebo také z filmů X-Men, Deadpool či Zloba – Královna černé magie. Pro rodiče malých dětí bude její hlas známý i z Teletubbies. ​Přehled její dabingové kariéry najdete na webu Dabingforum.cz.

Petra Hobzová se však k dabingu dostala trochu náhodou. Jak se svěřila v rozhovoru pro idnes.cz, před více než dvaceti lety bylo pro produkci výhodnější vzít plné auto budějovických herců a odvézt je do Prahy, aby nadabovali menší role, než platit herce z Prahy, kteří to dělat ani nechtěli.

A když takhle jezdila dabovat, seznámila se s dabingovým režisérem Martinem Veldou, který se jí stal, jak sama říká, „dabingovým otcem“. Právě on jí nabídl i první velkou dabingovou roli v seriálu Dawsonův svět, kde svůj hlas propůjčila Joey Potterové, kterou hrála herečka Katie Holmes.

„U dabingu je vždy důležitý originál. To, co slyšíte ze sluchátek, kam vám pouštějí původní znění, je zásadní, tomu se snažíte přiblížit. Zajímavé je, že mě teď často obsazují do rolí tlustých starých černošek. Asi to bude mým témbrem,“ řekla Hobzová dále v rozhovoru pro idnes.cz.

Kde hrála Petra Hobzová?

Úspěšná dabérka také prozradila, že dabing patří podle americké studie, která se zabývala hereckými profesemi, k těm nejtěžším. Konkrétně vyšel jako psychicky nejnáročnější, protože dabéry nutí být celou dobu v napětí, což je vyčerpávající.

Hobzová, která je rozvedená a má dvě děti – syna Kryštofa a dceru Kláru, nahrává i upoutávky pro televizi Prima Love, kde je velmi spokojená. Jak sama říká, s týmem už jsou na sebe napojeni a všichni vědí, co po sobě chtějí a čeho je ona schopná. Kromě dabingu si zahrála také v Bábovkách, Slunečné, Ohnivém kuřeti, Krejzových, Modrém kódu či Lince.


Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy