Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Petr z Brna věří, že v džungli našel lék na rakovinu! Co k žabímu jedu říká zkušený onkolog?

Petr z Brna věří, že v džungli našel lék na rakovinu! Co k žabímu jedu říká zkušený onkolog?
Zdroj: Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Petr Hübel z Brna odjel do Peru, aby se zde pokusil bojovat s rakovinou. Do těla mu šamani dávají jed z tropické žáby. Co na tento druh léčby říká odborník?

Petr Hübel (23) bojuje několik let s rakovinou. Tradiční medicína v jeho případě nemá výsledky. Mladík se proto rozhodl, že své tělo svěří do rukou peruánských indiánů. Ti mu do těla dávají jed z tropické žáby. Petr věří, že léčba bude úspěšná.

"Zúčastnil jsem se 4. kambo ceremoniálu. Někdo mi říkal, že kambo jed byl pro něj jeden z nejhorších zážitků v životě. Popravdě, mně se to celkem zalíbilo. Průběh ceremoniálu je takový, že musíte vypít tři litry vody nejlépe do 30 minut, což mi dělá asi ten největší problém. Poté vám rozžhavenou větvičkou vypálí důlky do kůže a do ran nanesou jed. Ze začátku cítíte jen štípání. Po asi třech minutách přijde nával horka, motání hlavy, brnění končetin a silné pálení v žaludku. Jed stimuluje receptory v hlavě, takže vás nic nebolí a jistým úchylným způsobem si tu hrůzu užíváte,“ popsal mladík na Facebooku. Celý článek o boji s rakovinou pomocí žabího jedu najdete ZDE

Odborníci bohužel nevidí šanci, že by se Petr mohl uzdravit. Pobyt v Peru mu prý pomůže tak maximálně po psychické stránce, ale žabí jed rakovinu prý zničit nemůže.

"V jeho případě se udělalo vše, co současná medicína nabízí. Takhle špatně reagujících nádorů na léčení se vyskytuje málo. To, co nyní podstupuje, mu bohužel nepomůže. Snad pouze psychicky. Je to velmi tragický osud mladého muže," uvedl pro Blesk brněnský onkolog profesor Jiří Vorlíček.

Petr se ale nevzdává, je přesvědčený, že někde v džungli lék na rakovinu být musí. Podaří se mu bojovat s non-Hodgkinovým lymfomem? A nakonec zlou rakovinu porazit?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy