Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Petr Vágner podpořil šampiona v extrémním běhu Pavla Paloncýho

Pavel a Petr Vágner.
Zdroj: archiv
24. ledna 2018 se v prostorách aerobního sálu Aqua Palace Praha konala oficiální tisková konference k výhře zlaté medaile běžce Pavla Paloncý v celosvětovém extrémním outdoor závodě Montane Spine Race, který se minulý čtvrtek 18. ledna 2018 uskutečnil na severu Anglie.

Paloncý zdolal neuvěřitelných 430 km náročné trasy a do cíle doběhl jako první. Zlatou medaili získal za náskok 9 hodin přede všemi soutěžícími. Českého šampiona přišel podpořit moderátor a herec Petr Vágner, který závodí v těchto brutálních outdoor závodech již několik let. Vágner na konferenci oznámil, že by se rád příští rok zúčastnil právě tohoto závodu pod Paloncýho vedením.

Při čtyřdenním nonstop závodě se do času stráveného na trati počítají veškeré aktivity sportovců během cesty: spánek, jídlo, přestávky. Sportovci jsou nuceni zdolat náročný terén s převýšením přes 11 500 m, plný močálů a bažin, ale i hor, větru a sněhu. Letos běžci z celého světa bojovali s obrovskou nepřízní počasí, kdy byl kvůli zimě a mlze závod dokonce přerušen. „Od startu do cíle mi to trvalo téměř 110 hodin neustálého vypětí a boje. Ten závod měl všechno, co bychom od brutálního závodu mohli chtít,“ komentuje svoji účast v Montane Spine Race Pavel Paloncý. „Výkon Pavla mne neskutečně zaujal a jelikož jsem milovník adrenalinu, rád bych si podobnou extrémní soutěž vyzkoušel také,“ sdělil v Aqua Palace Petr Vágner.

„Trénink a příprava na takto specifický závod, stejně jako celá Pavlova příprava, spočívá především v jeho schopnosti a kondiční připravenosti zvládat nečekané situace a stav únavy.“

„Dokonalé doplňování správné energie, ať už v podobě Edgar. power drinku nebo jiných cukrů a v neposlední řadě i díky svalovému propojení všech částí posturálního systému, které tvoří oporu při extrémním dlouhodobém zatížení, je základním požadavkem, který musíme v tréninku respektovat,“ vysvětluje Josef Andrle, kondiční trenér, který Pavla na závod připravoval.

Co je Edgar. power? Jde o unikátní český výrobek. Edgar. power spojuje v jedné vyvážené směsi 4 druhy sacharidů, syrovátkový protein, cenné aminokyseliny a MCT tuky. Užívání nápoje před náročným sportovním výkonem dá organismu dostatek energie, prodlužuje zejména výdrž a urychluje regeneraci těla po výkonu. Dodává potřebnou energii, která se uvolňuje postupně. Je lehce stravitelný, rychle se rozpouští a chutná po brusinkách. Nedráždí trávicí trakt, protože neobsahuje stimulační látky typu kofein nebo taurin a protože jeho složení je uzpůsobeno potřebám organismu při sportovním výkonu. Edgar. power drink neobsahuje zakázané látky ani konzervanty. Dodává tělu velké množství kvalitní energie, přitom ho ale nepoškozuje.

Související články

Další články