Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

+ Dalších 5 fotografií

Před nějakou dobou opustil drsnou reality show Survivor jeden z nejoblíbenějších hráčů, brněnská legenda a milovník chlebíčků Petr Švancara alias Švanci. V soutěži vydržel dlouhých sedmatřicet dní, během kterých zhubl prý téměř dvacet kilo. Bývalý fotbalista v rozhovoru pro eXtra.cz promluvil o svém přátelství s neoblíbeným realitním makléřem Jiřím Hanouskem a bez servítků prozradil, co si myslí o novém genderovém pravidle. 

Jirka je borec

Bývalý účastník jedné z nejdrsnějších soutěží světa Survivor Petr Švancara, kterému jeho přátelé přezdívají Švanci, sice vypadl v duelu s Martinem Konečným, nebyl ale jediným soutěžícím, který ten večer opustil kmenovou radu. Po konfliktu odešel i realitní makléř Jiří Hanousek, který sice ve svém kmeni nebyl oblíbený, přesto si se Švancim k sobě našli cestu a dnes jsou z nich přátelé.

"My jsme vypadli vlastně spolu, tak jsme se viděli a já jsem ho chtěl ještě trošku víc poznat, protože jedna věc je na ostrově, ale mimo něj je to strašně fajn borec," prozradil v pořadu eXtra Host o realiťákovi, který se mezi svými soukmenovci netěšil příliš velké oblibě. "On byl z toho strašně přešlej, protože tu hru miloval, a myslím si, že pro Survivor je to obrovská škoda. Dneska je mu líto, že vypadl, i to, jak vypadl," dodal Švanci, který se mimo kamery s Jiřím Hanouskem spřátelil.

Kmenová rada, po níž Jirka dobrovolně opustil soutěž, se podle Švancary mohla vyvinout úplně jinak. "Jirka se nechal vyhecovat a bohužel to pak utnul. Ale je pravda, že tenhle typ člověka, kterej to opravdu hrál a každýho přesvědčoval, tak to působí, že je to levák a spekulant, ale ono se to takhle má fakt hrát. To my jsme to nehráli, ale Jirka to hrál," uvedl bývalý fotbalista.

Genderové pravidlo

Na genderové pravidlo, které Hanouska vytočilo, má Švanci jasný názor. "Na rovinu to pravidlo je s*ačka," řekl důrazně. "Řeknu to takhle, za A je to s*ačka, žijeme v době, v jaké žijeme. Já když v dnešní době řeknu, že mám černýho psa, tak si o sobě přečtu bůhví co, přitom nejsem žádnej rasista a vůbec tyhle věci neřeším. Gender je dneska to správný slovo, všichni chceme být ti dobří a hodní a mít klid. Za B Survivor má na to pravidlo právo a tím to prostě končí. Je to právo produkce vymyslet tohle pravidlo a Jirka to měl ustát," vysvětlil Petr i druhou stránku pohledu na věc. "Nesouhlasím s tím, ale ty musíš respektovat ta pravidla," dodal.

Na Jirkův výbuch mělo podle Švanciho vliv i mnoho dní hladovění, nepohodlí na ostrově a samozřejmě i prohrané výzvy, což má všechno na lidskou psychiku zásadní dopad. "Pak přišlo tohle pravidlo a v Jirkovi se to nakumulovalo. Samozřejmě že to bylo nefér a před tou kmenovkou jsme se kvůli tomu i lehce pohádali, protože jsme se snažili vysvětlit, že je nás dvanáct hráčů a opravdu neděláme rozdíl, jestli je někdo holka nebo jakou má barvu vlasů," uvedl v rozhovoru bývalý účastník reality show, který během soutěže zhubl neuvěřitelných 18 kilogramů.

Ondřej neměl argumenty

Poté, co se Hanousek dozvěděl o genderovém pravidle, prý na několik hodin někam zmizel. "Je nutné zmínit, že my jsme nikam nesměli jít, ale kam Jirka na tu dobu zmizel, nevíme, to vědí jen ti, co ho šli hledat," prozradila brněnská legenda. Co se týče argumentů Ondřeje Novotného, které při hádce s Hanouskem použil, má dojem, že se to dalo zvládnout i lépe. "Takový to ,Co tam máš dál?´ nebo ,Je rok 2023´ - moc nevím, co tím chtěl básník říct. Ale Ondra je osobnost té soutěže, je to skvělej, charismatickej, obrovskej chlap, tomu se nechce odporovat," řekl Švanci o moderátorovi celé soutěže Survivor.

Ke genderovému pravidlu se na svém Instagramu vyjádřil i sám Ondřej Novotný. "Já nesnáším genderové pravidlo. Vadí mi to, ještě jsem říkal, nedělejme to, ta hra si to udělá sama. Ještě jsem říkal, že určitě vypadne chlap, nepotřebujeme to," napsal moderátor s tím, že odchod Jirky ho mrzí, protože to byl skvělý hráč.

Související články

Další články