Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Petr Suchoň si odskákal útok biomrkví: Prostořekého moderátora teď nějaký čas neuvidíte

Petr Suchoň si odskákal útok biomrkví: Prostořekého moderátora teď nějaký čas neuvidíte
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Skandál
Skandál kolem moderátora Novy Petra Suchoně (36) má nepěknou dohru. Poté, co se ostře pustil do prezidenta České lékařské komory Milana Kubka (52) během živého rozhovoru v Televizních novinách, se dozvěděl, že jeho počínání bylo velmi nešťastné. TV Nova se totiž rozhodla ho na čas stáhnout z obrazovek, jak nám potvrdil mluvčí Vojtěch Boháček.

Vedení TV Nova informovalo o tom, že jednání jejich moderátora Petra Suchoně nebylo na místě. "Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky," uvedl v úterý šéf zpravodajství Kamil Houska.

Pro redakci eXtra promluvil mluvčí Novy Vojtěch Boháček: "Potvrzujeme, že Petra Suchoně diváci v Televizních novinách nějakou dobu neuvidí, konkrétně po čas jednoho měsíce."

Napadání prezidenta ČLK Milana Kubky se mu tak šeredně vymstilo. To si uvědomil jen krátce poté a na jeho i Novy sociálních sítích už od pondělí visí moderátorova omluva.

"Chtěl bych se divákům, kolegům a zejména panu prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi veřejně omluvit za obsah a formu rozhovoru v Televizních novinách. Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl. Také na mě dolehla tíha posledních náročných týdnů a aktuálního nepříznivého vývoje pandemie v ČR," přiznal mimo jiné Suchoň.

Dohady v přímém přenosu

Moderátor přiznal, že si ještě ten večer, kdy k živému vstupu došlo, s šéfem České lékařské komory volal a omluvil se mu osobně. Při rozhovoru se do něj totiž moderátor ostře opřel a požadoval vysvětlení věty: "Lékaři padají na hubu a lidé si chodí kupovat biomrkev."

"To jsem myslel tak, že minulý týden zemřelo 760 pacientů, tento týden přes veškerou naši snahu zemře dalších tisíc lidí... a já se ptám, jak dlouho ještě budou muset umírat lidé, aby lidé konečně vzali na vědomí, že nám opravdu hrozí vážná epidemie, a začali se podle toho chovat," vysvětloval Kubek a několikrát apeloval na občany, aby chodili jen do práce a na nezbytný nákup.

Moderátor se v tu chvíli o další vyjádření nestaral. Zajímaly ho pouze farmářské trhy. "Pak vytváříte pocit, že ten, kdo si koupí biomrkev na trhu, byť dodržel všechna opatření, může za to, že jsou přeplněné nemocnice a umírají lidé. Mně to trošku připomíná to vyjádření z jara, kdy někdo řekl, že sem covid zavlekli lyžaři," vyletěl moderátor. Šéf komory jeho slova označil za bohopustou demagogi a dodal, že ho mrzí, že Suchoň situaci zlehčuje. Na stranu Suchoně se nicméně následně postavila velká část veřejnosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy