Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Petr Suchoň se v televizi ostře pustil do Milana Kubka: Spor rozdělil Česko na dva tábory

Petr Suchoň se v televizi ostře pustil do Milana Kubka: Spor rozdělil Česko na dva tábory
Zdroj: Extra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Petr Suchoň
Moderátor TV Nova Petr Suchoň se ve včerejším přímém přenosu několikrát pustil do prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. Zprávaři se nelíbil Kubkův výrok ohledně farmářských trhů, které lékař odsoudil. Suchoň se ještě ten samý večer omluvil a televizní stanice jeho počínání odsoudila. Velká část diváků ale za moderátorovým výstupem stojí, cení si, že řekl, co si myslel a souhlasí s jeho názorem.

Za celou roztržkou stojí sobotní farmářské trhy na pražské náplavce. Na nich se i přes kritickou situaci s koronavirem dostavilo poměrně dost lidí a celou situaci vyhrotily fotografie, dle kterých to vypadalo, jako by se tam tísnila hlava na hlavě. To se znelíbilo prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi a počínání lidí tvrdě odsoudil. Farmářské trhy se sice bránily, že situace byla ve skutečnosti jiná a za vše mohou právě zkreslené fotografie, ale nebylo jim to mnoho platné

A zase ten úhel... Internetem možná zase proletí známý záběr náplavky, zabraný šikmo po horizontu, z výjezdu. Je to ten...

Zveřejnil(a) Farmářské tržiště Náplavka dne Sobota 24. října 2020

Suchoň nepustil Kubka ke slovu

Na lékařův výrok se pak v pondělí večer zeptal i moderátor hlavní zpravodajské relace TV Nova Petr Suchoň. „Lékaři padají na hubu a lidé si chodí kupovat biomrkev. To jste myslel jak?“ žádal Suchoň po Kubkovi vysvětlení. Lékař na to odpověděl tím, že počet nakažených rapidně roste a lidé by měli epidemii brát vážně a začali se podle toho chovat.

Odpověď ale Suchoňovi nestačila a dál se vyptával, co je špatného na tom, že si lidi dle platných nařízení šli nakoupit. "Jestli narážíte na ten trh na náplavce, bylo sluníčko. I sám pan premiér na svých sociálních sítích vyzýval, pojďte ven, protože vitamín sluníčkový je to nejlepší. A vy pak vytváříte pocit, že ten, kdo si koupí biomrkev na trhu, byť dodržel všechna opatření, může za to, že jsou přeplněné nemocnice a umírají lidé. Mně to trošku připomíná to vyjádření z jara, kdy někdo řekl, že sem covid zavlekli lyžaři,“ řekl moderátor.

Televize počínání odsoudila

Kubek byl ze slov Suchoně evidentně zaskočený, ihned je ale odsoudil. „Vaše slova jsou bohapustá demagogie a mě velmi mrzí, že stávající kritickou situaci takto zlehčujete,“ reagoval prezident ČLK. Toho se ostatně ihned zastal imunolog Václav Hořejší, který byl dalším hostem v živém vysílání. „To bylo skutečně neuvěřitelné a skoro se mi nechce odpovídat,“ nestačil se Hořejší divit a dodal, že s Kubkem plně souhlasí.

Ještě ten samý večer se Suchoň za svůj výstup omluvil na sociálních sítích. „Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl. Moderátor hlavní zpravodajské relace musí být za všech okolností nestranný a rozhodně se nemůže nechat ovládnout emocemi tak, jako se to stalo mně," sypal si moderátor popel na hlavu. Jeho počínání ostatně odsoudila i samotná televize.

Veřejnost se moderátora zastala

Na facebookových stránkách Novy se ale ze strany veřejnosti vzedmula vlna na podporu moderátora. "Nemáte se za co omlouvat... Konečně někdo z těch zpráv je taky lidský a ne jak naprogramovaný robot... Neřekl jste nic špatně... Reagoval jste prostě jako normální člověk a jeden z nás," napsal jeden z uživatelů.

Podobný názor měla i řada dalších lidí, kteří si cenili upřímnosti moderátora. "Není důvod se omlouvat, řekl jste to tak, jak to je... Spousta lidí nadává a nedokáže to říct takhle na plnou hubu, což by se mělo..." napsala komentující. "Vždyť se nic nestalo, vůbec se v téhle době jeho reakci nedivím, už je toho moc. Suchoš je dobrej," zastal se moderátora další uživatel.

Našli se ale i tací, kteří omluvu považovali za správný krok. "Hlasatel na být nestranný a má pouze informovat veřejnost a klást otázky, vést rozhovor pro získání více info, má působit jako zprostředkovatel, osobní emoce do vysílání nepatří, byla to profesionální chyba," odsoudil Suchoně jeden z diváků.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy