Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Petr Rychlý slaví 55: Čestmír Mázl z Ordinace je už trojnásobný dědeček, takhle s ním šel čas

Petr Rychlý slaví 55: Čestmír Mázl z Ordinace je už trojnásobný dědeček, takhle s ním šel čas
Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
Narozeniny
Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Petr Rychlý dnes slaví narozeniny. Herci je už 55 let. Od dob, co se dostal do povědomí širší veřejnosti, se mu podařilo zapsat do srdcí mnoha fanoušků a získat si ohromnou oblibu. Z Petra je mimo jiné už trojnásobný dědeček, na což je patřičně hrdý.

Petr Rychlý (55) je oblíbený český herec, dabér, moderátor a režisér. Po studiu na střední ekonomické škole v Karlových Varech se dal na uměleckou dráhu. Rychlý je jedním ze zakladatelů Divadla Na Fidlovačce, kde působil od roku 1998. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Divadla Na Vinohradech.

Hvězdný umělec Petr Rychlý

Petra si většina zapsala do paměti díky moderování tehdy oblíbených televizních pořadů, jako jsou Ptákoviny, Natočto! nebo Rychlý prachy. Od roku 2015 moderuje Petr Rychlý televizní pořad Rady ptáka Loskutáka.

Petr se hodně věnuje také dabování. Svůj hlas propůjčil například legendárnímu Joeymu Tribbianimu ze seriálu Přátelé Krom toho nadaboval například i Earla v seriálu Jmenuju se Earl nebo Petera Griffina z animovaného seriálu Griffinovi.

Největší úspěchy však sklízí za své herecké výkony. Obzvlášť pak září v seriálu Ordinace v růžové zahradě Tam se už od prvních epizod objevuje v roli MUDr. Čestmíra Mázla. Jeho postava je jednou ze stálic seriálu a patří mezi divácky nejoblíbenější.

Mimo to si zahrál třeba také v Četnických humoreskách, kde ztvárnil postavu kolaboranta Kugela. Rychlého si hodně fanoušků oblíbilo také díky účasti v první řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas

Osobní život

Jeho první manželka byla herečka a dabérka Pavla Rychlá (rozená Vojáčková). Z manželství, které trvalo 16 let, má herec dva syny, Ondřeje a Matěje.

Od roku 2006 je jeho manželkou bývalá profesionální tenistka Jana Rychlá, rodným jménem Jana Pospíšilová. Mají spolu syna Petra.

Z Petra je už trojnásobný dědeček. Dvě vnoučata má od syna Matěje, další od syna Ondřeje.

Dnes Petr Rychlý slaví už 55. narozeniny. Podívejte se do fotogalerie, jak šel čas s oblíbeným hercem.

Související články

Další články