Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Petr Rychlý se změnil k nepoznání: Z uhlazeného Čestmíra Mázla je zarostlý hasič

Petr Rychlý vypadá jinak. Divák může být překvapen, divadelní fanoušek však ví, že Rychlý zahraje všechno a je na různé polohy zvyklý.
Zdroj: koláž se souhlasem TV Nova/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií

Léto na Nově bude patřit novému seriálu o hasičích Co ste hasiči s řadou známých hvězd. O největší překvapení se postaral Petr Rychlý, který vypadá úplně jinak, než jak ho známe z Ordinace v růžové zahradě. V Hasičích hraje pořádného chlapa. Hlavní ženskou roli získala Jana Bernášková.

Televize Nova si na léto připravila úplnou novinku. Od 9. července začne vysílat hvězdně obsazený seriál „Co ste hasiči“, odehrávající se na venkově. Humorně nahlédne do sousedského života obyvatel vesnice Horní. Diváci se mohou těšit na řadu svérázných postaviček. V centru děje je místní hasičská jednotka a její přímočarý velitel Petr, kterého ztvárnil Petr Rychlý.

Petr Rychlý ještě nedávno zářil dlouhých 15 let na obrazovce coby primář Čestmír Mázl v divácky nesmírně populárním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Od elegantního lékaře v bílém plášti se Rychlý proměnil v urostlého a zarostlého chlapa, který má srdce na správném místě. V jiné image hasiče Petra čeká řada nelehkých a nebezpečných úkolů. Úplatný starosta obce, v podání Václava Kopty, se totiž snaží hasiče v Horní zrušit.

Petr Rychlý o své roli v Co ste hasiči

Petr, kterého hraju, je přímý člověk. Stačí mu pouhé podání ruky. Předpokládá totiž, že i ostatní lidé jsou stejně čestní jako on,“ prozrazuje o své seriálové postavě Petr Rychlý a přiznává, že uchopení kladné figury je pro herce vždycky složitější. „Inspiraci pro tuto postavu našel scenárista Ruda Merkner ve skutečné žijící osobě. Napsal ji podle svého souseda z chalupy, hasiče Ládi, který slouží v Těptíně. Moc mi pomohlo, že jsem se s ním mohl potkat,“ dodává Petr.

Hvězdně obsazený seriál

Kromě Petra Rychlého a Václava Kopty se diváci mohou těšit na hasičskou jednotku v hereckém složení Jaromír Nosek, Radim Kalvoda a Marek Holý, na veterinářku, kterou hraje Jana Bernášková, a na dvojici lufťáků z Prahy v podání Martina Pechláta a Ivany Uhlířové. Radosti i strasti prvního vztahu prožije Nina s Martinem, které ztvární Sabina Rojková a Radek Melša. V dalších rolích se představí Nela Boudová, Lucie Benešová, Pavel Nový, Vlastimil Zavřel, Roman Vojtek a řada dalších.

„Jsme rádi, že můžeme našim divákům nabídnout v létě premiérový seriál. Čeká je v něm vše, co mají rádi, tedy oblíbení herci, prostředí českého venkova, humorné situace a nejrůznější vztahové propletence, věříme, že se bude divákům seriál líbit,“ uvedla programová ředitelka televize Nova Silvia Majeská.

Více o seriálu Co ste hasiči ➔


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy