Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Petr Rychlý promluvil o konci seriálu Ordinace: Za co vděčí své Janě a na co čeká

Petr Rychlý jak doktor Mázl.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další fotografie
seriál

Petr Rychlý je známý tím, že téměř nedává médiím rozhovory. Přesto v minulém týdnu jeden výjimečně poskytl a my vám z něj přinášíme to nejdůležitější. Rychlý se brání nálepce "komik", těší se na vážné filmové role, a také promluvil o konci Ordinace v růžové zahradě.

Petr Rychlý (55) se veřejně přiznal k tomu, že role baviče a komika ho po letech už tolik nebaví. Trápí ho nálepka „komik“ a mrzí ho, že ho lidé mají „zaškatulkovaného“.

V rozhovoru pro DVTV uvedl, že dělat legraci není žádná legrace a že s tím bojuje celý život. Herec a moderátor miluje divadlo a užívá si vážné role. Slavný moderátor tvrdí, že je kvalitní herec a že kvůli své nálepce nezískává seriózní filmové a televizní příležitosti. V rozhovoru jen konstatuje situaci, rozhodně si nestěžuje. Rychlý miluje anekdoty, které se však dnes podle jeho názoru zrychlují a zkracují, a na vystavění příběhu tak není čas. Proto se podle něj humor začíná stávat méně kvalitním. Vtipy, které jsou dnes „in“, jsou podle herce ostřejší, agresivnější a ztrácejí hlubší myšlenku. Humor potřebuje prý čas, dobrý fór či gag se musí vybrousit a vystavět, vypracovat. Fakt, že dnes chtějí všichni všechno hned, se odráží i v zábavě a nejlepší vtipy by se měly zkoušet a testovat přímo na lidech. Jak Rychlý uvádí v rozhovoru : "Král komiků Vlasta Burian si své fóry zkoušel v divadle. Když se publikum zasmálo či zatleskalo, manželka mu v lóži dělala čárky a zaznamenávala vtipné momenty. Felix Holzmann to dělal také tak". Rychlý také uvádí, že legendární seriál Přátelé se původně hrál v divadle a to, co fungovalo, se pak natočilo. Výhodou seriálu Přátelé bylo, že seriál měl 55 scénáristů.

První roli v celovečerním filmu získal Rychlý teprve před rokem, šlo o komedii Ženská pomsta Na otázku, zda na svou životní, vážnou filmovou roli teprve čeká, herec odpovídá následovně: „Myslím si, že na takovou roli čekám, čekání je krásná věc, nejsem k tomu upnutý. Hrozně rád lidi překvapuji. Rád bych tu škatulku přeotočil“. Rychlý přiznává, že má své dny, kdy nemá náladu a chce být sám, ale vesměs má rád společnost a když je atmosféra, umí bavit společnost i v soukromí. Velikou motivací k „dělání legrace“ je Rychlého žena Jana, která když se zasměje, Petr pak přidává a přidává. "Moje manželka Jana se krásně směje a nevynechá moje jediné představení. Jana říká, že miluje, když mě může sledovat při práci".

Na DAMU Rychlého třikrát nevzali pro nedostatek talentu, do Vinohradského divadla ho však přijala a oslovila samotná Jiřina Jirásková Podle herce to byl zásadní životní zlom a skutečnost, že dostal příležitost v tomto divadle, bral a bere jako velkou zodpovědnost. "Vděčný jsem režisérovi Luboši Pistoriovi, který na mně, jako na mladého herce, upozornil Jiřinu Jiráskovou, která se na mně přijela podívat do divadla v Mostě". Angažmá na Vinohradech bylo pro Rychlého splnění snu. Vzpomíná, jak šel po chodbě divadla a proti němu kráčel Viktor Preiss. Rychlý tento moment přirovnává k tomu, když se hokejista dostane do NHL. "Když jsem začínal na Vinohradech, sledoval jsem své zkušenější kolegy, a díky tomu, že moje role role byly ze začátku velmi malé, měl jsem dost času se od slavnějších herců učit".

Petr Rychlý hovoří také o konci jedné, velké životní etapy, končí totiž legendární seriál Ordinace v růžové zahradě, kde hrál celých 15 let gynekologa Čestmíra Mázla. "Bez Mázla se dá žít, ale seriál Ordinace mi bude chybět, je to nostalgie". Nikdy by ho na začátku nenapadlo, že to bude trvat tak dlouho, a bere to jako šanci, protože do té doby byl podle svých slov jen „trapný televizní bavič“. Rychlého obsadil režisér Ján Sebechlebský, který nesledoval pořady na TV Nova, jako byl například „Natoč to!“ atd., a neznal jeho televizní kariéru. Režisér se byl jen náhodou podívat v Divadle na Fidlovačce, kde hrál Rychlý vážnou roli ve hře Jakubovský a plukovník. V hlavních rolích tam hráli Petr Rychlý a Tomáš Töpfer. V Ordinaci pak hrál doktora Mázla 15 let a šest měsíců. Jednalo se o nejdelší roli v seriálu. Postava přitom byla původně napsaná jen pro pouhých sedm dílů.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy