Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Petr Rychlý přiznal strach o rodinu: Blíží se k nám nemoc, bojím se i o práci

+ Další fotografie
Petr Rychlý (55) je oblíbeným hercem, který vždycky uměl diváky pobavit. Na premiéře filmu Ženská pomsta, kde si zahrál svou první celovečerní roli, se ale rozpovídal i na vážné téma, které sužuje Česko už několik měsíců. Herec je připravený na možnost, že by se nakazil koronavirem a byť situaci rozhodně nezlehčuje, jeho největší obavou je, že by se omezily společenské akce.

Stejně tak se bavič Petr Rychlý (55) bojí i o svou rodinu. Zrovna nedávno přivítal na svět třetí vnouče, jehož otcem je Matěj (31), nejstarší syn legendárního doktora Čestmíra Mázla ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Co říkáte na současnou koronavirovou situaci?

Řekl jsem své rodině, abychom už přestali sledovat ta čísla a abychom začali postupně připravovat naše organismy na to, že tu nemoc můžeme dostat. Už nyní se v tom našem okolí přibližuje a chci popřát všem lidem, kteří se s covidem setkají, aby to byl co nejlehčí průběh. To samé si přeji i pro svou rodinu.

Máte z koronaviru strach?

Přiznám se, že prvních čtrnáct dní jsem se hodně bál, protože šlo o neznámou věc a obzvlášť když celá vláda řekla, ať zůstaneme doma. Bohužel, před virem se schovat nemůžeme. Teď už se tolik nebojím, ale rozhodně to nezlehčuji, je to velký problém.

Myslíte si, že se zase vše vrátí zpět do normálu?

Koronavirus byl obrovským zásahem do našich životů a nevím, jestli se to všechno vrátí. Byl jsem v létě na dovolené v Itálii a ti Italové nezrušili roušky ani na benzínkách nebo v obchodech. Když tam vyjde rodina z obchodu, okamžitě si všichni vydezinfikují ruce. Pravdou ale je, že také měli těžké následky.

Čísla nakažených v Česku rapidně rostou. Myslíte, že se opět zavře filmový průmysl?

Obávám se, že se to stát může. Toho se bojím, protože bych jednak nevydělal žádné peníze a za druhé by byly omezené sociální kontakty. Podívejte se, jak to lidem chybí. Je premiéra filmu a já jsem nadšený z toho, jak je tady plno. Přitom dnes byl rekordní přírůstek, a přesto sem ti lidé přišli. Oni chtějí chodit do divadel nebo do kin, chtějí se bavit.

Vy jste nedávno navštívil Itálii, neobáváte se, že se znovu uzavřou hranice?

Kdyby k tomu došlo, tak věřím, že hranice nebudou zavřené na dlouho. Samozřejmě každý stát má právo udělat své opatření, ale toho se nebojím. Spíš myslím, že k tomu nedojde.

Více se o filmové roli Petra Rychlého i jeho názorech na koronavirus dozvíte ve videu.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy