Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Petr Poláček z první SuperStar se stal policistou: Místo zpívání zachraňuju životy

Zdroj: Profimedia.cz, Se souhlasem Petra Poláčka
+ Další fotografie
PROMĚNA

Pamatujete na romantického sympaťáka Petra Poláčka z první řady české SuperStar? Před 17 lety okouzlil ženskou část národa. Dnes je mu 37 a je příslušníkem Policie ČR.

Petr Poláček je policajtem

„Pořád nějak zpívám, ale hlavně jsem před zhruba dvěma lety nastoupil k policii. Vyučoval jsem bojové umění Krav Magu a to mělo na rozhodnutí obléci uniformu návaznost,“ řekl eXtra.cz Petr Poláček, který před lety v SuperStar skončil ve finále devátý, i tak ale vydal dvě alba a až donedávna se hudbou také živil.

Jsem u cizinecké policie. Ještě jsem nemusel použít chvaty a hmaty, zatím se to vždy dalo ukecat. Snažím se s lidmi jednat slušně. Máme to i v kodexu, a jak jsem už starší, ani by mě nenapadlo si na někom něco vylévat a léčit. Prošli jsme velmi náročnými psychologickými testy. Bylo to pro mě peklo, ale vymyšlené to mají dobře,“ prozradil pro eXtra.cz bývalý zpěvák. Fotkou v uniformě se ale nepochlubil, žádnou prý ani nemá.

Zachraňuje lidské životy

„Počítám s tím, že někdy může dojít k napadení, z výcviku jsem na to připravený. Neřešíme ale jen takové situace. Už jsme byli u několika, při kterých se podařilo zachránit lidský život. Z toho je pak neuvěřitelný pocit,“ přiznal eXtra.cz Petr.

Šel jsem tam hodně kvůli rodině, abych měl stálou práci a příjem. Navíc mě to hodně baví. Nestěžuju si ani na to, když máme někdy delší směny. Patřím ke skupině pátračů a nejvíce se asi soustředíme na cizince s nelegálním pobytem. Ale moc se mi líbí, jak je ta práce různorodá,“ chválí si zaměstnání u strážců zákona muž, který před sedmnácti lety okouzlil u obrazovek miliony dívek.

Pyšný táta

Petr Poláček se před časem oženil a má syna Tobiáše (2,5 roku). „Máme malého čerta, který vydá za dvě děti. Je energický. Ale je vidět, že ho to taky táhne k muzice. Rád si brnká na dětskou kytaru a zpívá si,“ raduje se.

Související články

Další články