Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Petr Muk by dnes slavil 55: Vdova Eva mu poslala krásný vzkaz oknem v nebi

Zdroj: Facebook/Fanclub Oceán
+ Další 4 fotografie
narozeniny
Obdivovaný zpěvák, textař a skladatel Petr Muk, který nás opustil v květnu roku 2010 v pouhých pětačtyřiceti, by dnes oslavil 55. narozeniny. Jeho hlas si lidé mohou pamatovat z písní Mademoiselle Paris, Ráchel nebo třeba Stín katedrál.

Pro hudbu se narodil. Petr Muk se už v dospívání stal frontmanem kapely Oceán. Z debutového alba si mohou fanoušci pamatovat hlavně píseň Ráchel z roku 1988. Když se kapela Oceán rozpadla, stál v čele kapely Shalom, díky které vznikla dokonalá cover verze písně Stín katedrál od Karla Svobody. Pak už ho lákala hlavně sólová kariéra, při níž vznikly písně jako Neusínej, Ty a já nebo Tančíš sama.

Nezapomenutelný hlas

Získal několik hudebních ocenění například stříbrného a bronzového Českého slavíka. Zapojil se také do muzikálů. Úžasný výkon podal například v jedné z hlavních rolí muzikálu Johanka z Arku v pražského divadla Ta Fantastika.

Některé písně prý znázorňovaly jeho tehdejší psychický stav, kdy bojoval s démony, což se mu ale úspěšně dařilo. Po nešťastné události ke konci května roku 2010 nás ale opustil, policisté označili jeho udušení se zvratky za nešťastnou náhodu. Pohřben je v Českém Krumlově.

Po Petru Mukovi zůstala vdova Eva a dcera Noemi. „Už navždy 45…, napriek tomu "oknom v nebi“ posielame tento pozdrav nekonečnej lásky!" napsala vdova k jeho narozeninám na zpěvákovy oficiální stránky.

Související články

Další články