Po svém manželovi intenzivně pátrá jeho manželka Iva, která momentálně pracuje v Kostarice. O případ se zajímá také české ministerstvo zahraničí. „Paní se obrátila na honorárního konzula v Kostarice a uvedla, že v posledním kontaktu byli, když jí manžel poslal hlasovou zprávu, že vyráží se syny na měsíční plavbu na plachetnici z oblasti Bocas del Toro,“ uvedla pro deník Blesk mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Poslední zprávy o jachtě byly z 30. června 2017. Tehdy se trojice paní Ivě naposledy ozvala. Vyplout měli z oblasti Bocas del Toro na východ do souostroví San Blas a pak se vrátit zpět. Taková byla prognóza. Cesta podle webu info.cz zabere cca jeden měsíc. Jenže o jachtě nikdo nic neví už více než 60 dnů.

Nyní se podařilo najít Petrovu loď, ale posádka nikde! „Drazí přátelé! Máme skvělé zprávy – loď byla nalezena v pořádku v přístavu Portobelo. Snažíme se navázat kontakt s posádkou a jakmile budeme vědět víc, zveřejníme aktualizace. Jsme vděční za všechnu vaši pomoc, podporu a vlídná slova," napsal rodinný přítel Adam na Facebooku.

Pátrání po třech pohřešovaných Češích můžete sledovat na facebookové stránce Help find boys gone missing in Panama. Paní Iva věří, že vše bude mít dobrý konec. Že jen manžel o sobě nedává z nějakého důvodu vědět. Intenzivní pátrání probíhá už od 18. srpna. Podílí se na něm panamská, kostarická i kolumbijská policie.

Pokud máte nějaké tušení, kde by Petr a jeho kluci nyní mohli být, můžete kontaktovat matku dětí. Adresu najdete na stránce Help find boys gone missing in Panama.