Z Egypta odletěl po 93 dnech, ale ani během takto dlouhé doby se v případu tajemného úmrtí Moniky (†36) a Kláry (†8) Kramných nic nevyřešilo. Petr Kramný (36), jediný podezřelý ze smrti své rodiny, je zpátky v Česku, dotáhne se egyptská kauza vůbec kdy do konce?

Podle jeho vlastních slov byl v Egyptě na výslechu jen jednou, a to v den, kdy našel těla své manželky a dcery. Podle nejnovějších pitevních zpráv byly obě otráveny kyanidem, ale to Kramný popírá. Prášek mandlové chuti je snadno rozpustitelný ve vodě, ovšem je otázkou, jak by Kramný dokázal jed přenést přes kontroly na letištích, natož jej pak sehnat v Egyptě. Navíc manipulace s kyanidem je sama o sobě dost nebezpečná, i v laboratořích s ním zacházejí opatrně.

Vyšetřovatelé tvrdí, že matce a dceři byl kyanid podáván opakovaně, ale v tom případě by bylo oběma zle víckrát a buď sám Kramný, nebo jeho žena by museli zalarmovat alespoň hotelového lékaře nebo personál. Nic takového se podle výpovědi Petra nestalo, proto i tato verze je stále záhadou, ačkoliv přítomnost kyanidu v těle obou žen je potvrzena úředně.

Kramný opustil Egypt ve čtvrtek ráno a od té doby se ukrývá ve své domovské Karviné. Byl navštívit hroby své ženy a dcery a stále se čeká na to, s jakým výsledkem přijdou ostravští kriminalisté. Právě jim zaslal Kramný z Egypta tajemný balíček, který by měl mluvit v jeho prospěch, jedná se o nepřímý důkaz, že na smrti ženy a dcery nemá nejmenší podíl.

Tomu ostatně věří i jeho rodina a rodiny Moniky Kramné. Se svým tchánem a tchyní se již setkal, Kramného sestra za něj podává prohlášení pro tisk. Jak ale celá kauza nakonec dopadne, to je zatím v nedohlednu i přesto, že egyptský vyšetřovací spis jej vede pouze jako podezřelého a nikoliv jako svědka. Nezbývá než doufat, že ostravská policie udělá v kauze nějaký pokrok a tahle záhada bude brzy objasněna.