Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Petr Kotvald slaví 61: Pan Holky z naší školky je po servisní opravě, zpěvák se těší do práce

Petr Kotvald slaví 61: Pan Holky z naší školky je po servisní opravě, zpěvák se těší do práce
Zdroj: Supraphon, Showpix
+ Dalších 5 fotografií
narozeniny
Zpěvák, tanečník, muzikálová hvězda a herec Petr Kotvald slaví 8. července 61 let. Čerstvě má za sebou výraznou servisní opravu těla, půl roku absolutně bez fanoušků a řadu měsíců také bez výdělku. Jak koronavirus finančně přežil a co mu dělá největší radost?

6 měsíců bez zpěvu

Petr Kotvald zpívá už 44 let, možná největší slávu zažil, když v osmdesátých letech tvořil nejdřív duo se Standou Hložkem a pak také trio se stejným kolegou a navíc s Hankou Zagorovou. Tehdy ho začaly ve velkém zbožňovat ženy a dívky. Interpret písniček jako Holky z naší školky (zpíval s Hložkem), Milujem se čím dál víc, Tam kde jsem já, tam nejsi ty, Gejzír, Je v tahu nebo Mumuland je ale svým zpěvem letos zatím veřejně potěšit nestihl.

Na vině je především jakási servisní oprava části jeho těla.

Operace

„Osmého března jsem byl na výměně kyčelního kloubu. Měl jsem dlouho bolesti, ale přičítal jsem to tomu, že pořád na jevišti různě skáču. Rentgen ale ukázal, že mám zničené oba klouby, takže mě časem čeká ještě druhá výměna. Chtěl jsem využít doby koronaviru, ale doktor mi říkal, že v žádném případě nebude riskovat, tak mě to ještě časem čeká,“ řekl eXtra.cz Petr Kotvald.

Ten naštěstí nepatří k umělcům, kteří kvůli zákazu koncertovat v době pandemie třeli bídu s nouzí.

Utrácí úspory

„Kdysi jsem rok nemohl vystupovat, když mi praskl vřed na dvanáctníku, od té doby jsem ohledně peněz rozumnější. Ale nečekal jsem, že peníze navíc, které jsem čekal, že budu utrácet až v sedmdesáti, budu utrácet už o deset let dřív,“ přiznal sympaťák, který na jednašedesát vážně nevypadá.

„Nevím, jestli za to mohou geny. Na obrazovce by měl člověk nějak vypadat, tak se snažím neničit si příliš tělo. Při rekonvalescenci po výměně toho kyčelního kloubu jsem začal hodně chodit, abych to rozhýbal. Nejdřív to vypadalo, že to už nikdy nebude jako dřív, že se s tím budu muset smířit, ale všechno je teď perfektní, zlepšila se mi kvalita života. A chození mě vážně chytlo,“ pochlubil se.

Narozeniny

A jak to bude s oslavami? „Ani loni při kulatinách žádná velká nebyla. Ale potěšilo mě, že devátého se mnou Óčko Star dělá tematický večer. Budu vystupovat na terase obchodního centra Smíchov a dorazí tam řada mých fanoušků. Je to vlastně poprvé, co budu letos vystupovat na veřejné akci, takže si ani nedokážete představit, jak se po tak dlouhé době těším,“ dodal Kotvald.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy