Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Petr Kolář zažívá realitní horor: Z 30 milionů z ceny domu přišel o pět a prodej je v nedohlednu

Petr Kolář: Z 30 milionů z ceny domu přišel o pět a prodej je v nedohlednu
Zdroj: Profimedia, eXtra/Martin Procházka, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
bydlení

Už od začátku roku se rocker Petr Kolář (55) snaží prodat luxusní vilu v Uhříněvsi, původní cena byla 30 milionů korun. Avšak válka na Ukrajině radikálně změnila trh s nemovitostmi a postupně tak musel částku snížit o šestinu. Jenže, jak řekl redaktorovi eXtra.cz, stále nemá štěstí.

Petr Kolář: Naděje?

„Zájemce byl, ale sám čeká, až se mu podaří jeho nemovitost prodat,“ konstatoval pro eXtra.cz realitní makléř Dušan Měchura již před řadou týdnů s tím, že pevně věřil, že prodej se dotáhne už do pár dnů. To se zatím bohužel nestalo a i dva měsíce poté má zpěvák Petr Kolář nemovitost na krku.

A že se realitka snažila. Celý dům přefotila (rozkvetlá zahrada vypadá atraktivněji než původní snímky ze zimy) a majitele přemluvila, aby s ohledem na situaci na trhu, kdy se nemovitosti skoro ze dne na den přestaly úplně nakupovat, zlevnil. Nyní dům pořídíte za necelých 25 milionů korun.

Prvního zájemce za původní plnou cenu dokonce měli rovnou zkraje roku, ale když o domu informovala média a nepravdivě, zalekl se a od nákupu odstoupil.

„Na dům jsme měli kupce už v lednu po zahájení prodeje, obchod bohužel zhatily nepravdivé zprávy v tisku, které uváděly, že na dům je vydaný exekuční příkaz k prodeji,“ tvrdí makléř.

Situace je nyní ještě náročnější.

Co se týče prodeje realit, nynější situace během konfliktu s Ukrajinou kvůli zdražení úroků a dalších věcí není úplně nejideálnější. A netýká se to jen této konkrétní nemovitosti. Lidé v této složité době nemají tolik chuť investovat do vlastního bydlení,“ sdělil Měchura eXtra.cz již dřív.

Luxus

Cihlový dům, který zvenku evokuje stavby ve Velké Británii, má 253 metrů čtverečních a stojí na pozemku o velikosti 863 m2. V přízemí je kromě propojené kuchyně s jídelním stolem a obývákem také nahrávací studio a pracovna, nechybí ale ani přístup pod zastřešenou pergolu, která se dá použít k příjemnému posezení i v zimě.

V patře lze nalézt dětský pokoj, pokoj pro hosty a ložnici pro majitele domu s vlastní koupelnou. Zpěvák Petr Kolář má také na pozemku krytý bazén a součástí domu je i garáž pro jedno auto.

„Ano, prodávám svůj dům. Cítím, že chci změnit svou životní etapu. Bydlel jsem tam 15 let, jsou to jen cihly,“ řekl známý hudebník v lednu v pořadu Showtime s tím, že se chce přestěhovat na venkov.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy